Haberler

Engelliler Haftası etkinliği Dalaman'da büyük ilgi gördü

Güncelleme:

Engelliler Haftası nedeniyle Dalaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun düzenlediği etkinlikte engelli öğrencilerin performansları ayakta alkışlandı. Etkinlik, engelli bireylerin toplumsal yaşama entegrasyonunun önemine vurgu yaparak farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Engelliler Haftası nedeni ile Dalaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun düzenlediği etkinlikte engelli öğrencilerin performansları ayakta alkışlandı.

Engelli bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacı ile her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında belirlenen Engelliler Haftası, Dalaman'da anlamlı bir etkinlikle taçlandırıldı. Dalaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler izleyicilerden büyük takdir topladı.

Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta'nın da katılım gösterdiği programda, öğrencilerin sunduğu çeşitli gösteriler büyük beğeni ile izlendi.

Kaymakam Yakuta, etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, engelli bireylerin toplumsal yaşama entegrasyonunun önemine vurgu yaparken, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmeleri, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Engelliler Haftası Mehmet Akif Ersoy Dalaman Etkinlikler Eğitim Yerel Güncel Haberler

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Bakmadan Geçme

Sırbistan-İngiltere maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Sırbistan-İngiltere maçı şifresiz mi? Kurban eti yıkanır mı, kırmızı et yıkanır mı? Kurban kesildikten sonra et yıkanır mı? Eylem Tok ve oğlu yakalandı mı, nasıl yakalandı? Eylem Tok ve oğlu olayı ne, suçu nedir? Yurt dışı harç pulu ne kadar 2024? #9992 Yurt dışı çıkış harcına zam mı geldi? TV YAYIN AKIŞI 16 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu?
Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title