Düzce'de 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi' Çalıştayı Gerçekleştirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Düzce'de 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi' Çalıştayı Gerçekleştirildi

AA - Yerel
Düzce'de 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi' Çalıştayı Gerçekleştirildi

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarafından Kadına Yönelik Şiddetin Nasıl Önlenebileceği Konulu Çalıştay Düzenlendi

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadına yönelik şiddetin nasıl önlenebileceği konulu çalıştay düzenlendi. Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bolu'dan da katılımın sağlandığı ve Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen çalıştaya, Düzce AK Parti Millletvekilleri Celal Erbay ve Metin Kaşıkoğlu katıldı.

Kadına yapılan şiddetin nasıl önlenebileceği konusunda fikir alışverişinin yapıldığı ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü çalıştayda, bir konuşma yapan Milletvekili Kaşıkoğlu, kadına yönelik şiddetin tüm yönleri ile araştırılması gereken bir toplumsal problem olduğunu belirtti. Kaşıkoğlu'na, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Ulviye Dikmen, '15 yaşındaki bir kız tecavüze uğradığında 'Ben gönüllüyüm' derse tecavüz ettiği iddia edilen kişi hakkında cezai indirim oluyor mu?' sorusuna 'Ortada eğer bir tecavüz olayı varsa ve bundan birisi zarar gördüyse şikayetçi olmasa bile tabi ki bunun bir cezası var. Önceden böyle bir olay olduğunda aileleri tarafından zaman zaman evlendirilebiliyorlardı' dedi.

Konuşmaların ardından, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından hazırlanan konuyla ilgili 5'er dakikalık slayt gösterimli sunum yapıldı.

(ÖÜ-YLZ) - DÜZCE

AA / Yerel

Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title