Dünya Kadınlar Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya Kadınlar Günü

AA - Yerel
Dünya Kadınlar Günü

Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyüker, mesajında, fedakarlıkları, çalışkanlıkları, merhametleri ve sevgileri ile hem aile hem de iş hayatında önemli yerleri olan kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kadınlara uygulanan şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğine inandığını vurgulayan Büyüker, "Kadına şiddet gösterenleri kınıyorum. Bize, hiçbir canlıya şiddet uygulamak için el kaldırmak yakışmaz. Ellerimizin şefkat ve sevgiye uzanması dileğiyle başta kadınlarımız olmak üzere herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ekicioğlu'nun mesajı

Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kadınların sosyal yaşam içindeki konumunun, o ülkenin gelişmişliğinin ve çağdaşlığının en önemli göstergesi olduğunu belirtti.

Ekicioğlu mesajında, insan hakları ve özgürlüğün gelişmesi ve demokrasinin benimsenmesiyle birlikte, kadınların da kamusal alanda üretimde, yönetimde ve yaşamın bütün alanlarında yer aldığını ifade etti.

Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu toplumların, dünyanın en gelişmiş toplumları olduğuna işaret eden Ekicioğlu, şöyle devam etti:

"Kadının ikinci planda olduğu toplumlar ise gelişimini hala tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkumdurlar. Kadınlarımızın özgürlük ve eşitlik mücadelesi açısından çok önemli gördüğümüz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, kadına yönelik artan şiddet olaylarının gölgesinde kutluyoruz. Üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş toplumun temel taşı olan kadınlarımız, ne yazık ki giderek daha yoğun biçimde şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. İki hafta önce Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşanan Özgecan Aslan'a yönelik vahşet, toplumsal hafızamızdan asla silinmeyecek bir örnektir."

Ekicioğlu, kadınlara yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılmasının kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olma zorunluluğunun artık kaçınılmaz olduğuna işaret etti.

Başkan Ekicioğlu, kadınların hayat içinde karşılaştığı her türlü sorunun ortadan kalktığı, kadınların şiddetle değil, başarıları ile anıldığı ülke özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Konser düzenlenecek

Kırşehir'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla konser organize edilecek.

Kırşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, kadınlara yönelik ücretsiz konser düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, şehir merkezindeki bir düğün salonunda 8 Mart'ta saat 14.00'de gerçekleştirilecek konserde, halk müziği sanatçısı Nilgün Kızılcı'nın sahne alacağı kaydedildi.

AA / Yerel

Dünya Kadınlar Günü Selçuk Büyüker Kırşehir Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title