Haberler

Deü Tınaztepe ve İnciraltı'na Teknopark Kuruyor

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Tınaztepe ve İnciraltı (Sağlık) Yerleşkelerinde belirlenen iki ayrı alanda kurulacak Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Kurucu Heyet Protokolü, Rektörlük Binası Senato Salonu'nda düzenlenen törenle imzalandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Tınaztepe ve İnciraltı (Sağlık) Yerleşkelerinde belirlenen iki ayrı alanda kurulacak Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Kurucu Heyet Protokolü, Rektörlük Binası Senato Salonu'nda düzenlenen törenle imzalandı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile bölgedeki kuruluşlar için araştırma geliştirme konusunda gerekli altyapı ve üstyapı oluşturarak teknoparklarla, üreticilerin ulusal ve uluslar arası alanda rekabet gücünü arttırılması amaçlanıyor. Rektör Prof. Dr Mehmet Füzün ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan'ın imzaladığı protokoller, Tınaztepe'deki yaklaşık 18 bin metrekarelik alan ile İnciraltı'ndaki yaklaşık 11 bin metrekalik alanı kapsıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene; İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan,

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan, DEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakkı Bahar, Prof. Dr. Halil Köse, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Atilla Özbek, Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan V. Metin Akdaş, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Bülent Akgerman, PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Genel Müdürü M. Hayati Öztürk, Alto Teknoloji Bilişim Çözümleri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.'den Rafet Yılmaz, ARKAS Holding A.Ş.'den Mert Oruz, Asklepion Dokuz Eylül Laboratuvarı Özel Eğitim Sağlık Danışmanlık ve AR-GE Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.'den Dr. Okan Günel, GENMAR Sanayi Ürünleri Pazarlama Anonim Şirketi'nden Mete Yünezer, Mazhar Zorlu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, NETSİS Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur, Nukleus Sağlık Ürünleri Tanı Hiz. San.ve Tic. Ltd. Şti'den Müslüm Coşkun, Probel Bilgisayar Yazılım Donanım San. ve Tic. Ltd. Şti'den Ali Ziya Bolgönül, Tıpmed Tıbbi Medikal Ürünler San. ve Tic. Ltd. Şti.'den Sedat Önel ve Vestel A.Ş.'den Halil Turan Kurucu Heyet üyeleri olarak katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Füzün, teknoparkların çağımızda gelişim için çok önemli

olduğunu belirterek, "Üniversiteler, eğitim yapmanın yanında bilgi üretmek zorundadır. Günümüz üçüncü kuşak üniversitelerin diğer üniversitelerden farkı, ürettikleri bilgiyi ticarileştirmeleridir. Birçok üniversite girişimci olmak zorundadır. Teknoparklar girişimciliğe önemli hizmetler yapacaklardır. Devlet, teknoparklara bir süre öncesine kadar sıcak bakmıyordu. Ancak son zamanlarda politikalar değişti. Teknoparkların önü açıldı. Bugün İzmir'in seçkin insanları ile bu protokolü imzalamanın gururunu yaşıyorum" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan,

İzmir'in önünü açılması için üniversitelerin desteklenmesinin belediyelerin borcu olduğunu belirterek, "Bir buluş ülkeyi ayağa kaldırır. Yerel yönetimler olarak tüm imkanları seferber edeceğiz. Teknoparkların en büyük destekçisiyiz" dedi.

(AH-

10.05.2012 15: 26: 53

TSI

NNNN - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Füzün Tınaztepe Aydoğan İzmir Yerel Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Bakmadan Geçme

EURO 2024 maç özetleri full izle! EURO 2024 özetleri nasıl izlenir? 21 Haziran Cuma Hutbesi yayınlandı! 21 Haziran Cuma Hutbesi tam metni! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 20 Haziran Perşembe İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Slovenya Sırbistan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovenya Sırbistan maçı özeti! EURO 2024 Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Slovenya Sırbistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovenya Sırbistan maçı ne oldu? Slovenya Sırbistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovenya Sırbistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! SLOVENYA SIRBİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! MİLLİ MAÇ NE ZAMAN? EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? Recep İvedik 1 konusu nedir? Recep İvedik 1 oyuncuları kimler? Recep İvedik kadrosu! Recep İvedik kim? Recep İvedik rolünü kim, hangi oyuncu oynuyor? Recep İvedik'in gerçek adı ne?
Benzin ve motorine yapılacak zamlar ertelendi

Benzin ve motorine yapılacak zamlar ertelendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title