Bilecik İl Genel Meclisi Şubat Ayı Son Birleşimi Mutlu Sonla Bitti - Haberler
Haberi Paylaş

Bilecik İl Genel Meclisi Şubat Ayı Son Birleşimi Mutlu Sonla Bitti

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Bilecik İl Genel Meclisi Şubat Ayı Son Birleşimi Mutlu Sonla Bitti

Bilecik İl Genel Meclisi Şubat ayı beşinci ve son birleşiminde 4 gündem maddesi görüşüldü.

Bilecik İl Genel Meclisi Şubat ayı beşinci ve son birleşiminde 4 gündem maddesi görüşüldü.

Bilecik İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Serkan Yıldırım başkanlığındaki toplantıda 4 gündem maddesi görüşülürken, günlerce meclis gündeminde tartışılan Osmaneli Büyükyenice Köyü Sakızkolu Mevkindeki KAR-ÇET firmasına ait kum-çakıl ocağının komisyonca incelenmesini oy birliği ile kabul edildi.

Birinci gündem maddesi olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine istinaden Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü bina ısıtma sistemi ve kombilerin bakım onarım işlerinde kullanılmak üzere 2016 mali yıl bütçesinden Pazaryeri İlçe Özel İdare Müdürlüğü'nün ilgili bütçe tertibine 7 bin TL ödenek aktarılması talebi görüşüldü. Talep Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İkinci gündem maddesi ise Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne toplam 40 bin TL giderlerin 2016 mali yılı bütçesinden gayrimenkul büyük onarım giderleri tertibinden 20 bin ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların onarım giderleri tertibinden 20 bin TL olmak üzere toplam 40 bin ödeneğin Söğüt İlçe Özel İdare Müdürlüğünün ilgili bütçe tertiplerine aktarılarak karşılanması talebi hakkında komisyondan gelen rapor görüşüldü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Üçüncü ve dördüncü gündem maddeleri ise dünkü komisyonda Bilecik Osmaneli AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Hakan Özkan ile CHPli, MHPli İl Genel Meclisi Üyelerinin önerge verdiği KAR-ÇET firmasına ait kum-çakıl ocağının incelenmesi talebi Tarım ve Çevre Komisyonuna havale edildi. Öte yandan önergeyle ilgili AK Parti İl Genel Meclis üyesi Hakan Özkan'ın dilekçesinde firmanın Sakızkolu mevki yazması, CHP'li ve MHP'li İl Genel Meclis üyelerinin dilekçelerinde ise mevkinin Selimiye köyü karşısı olarak geçmesi dikkatlerden kaçmadı.

Meclis gündeminin son maddesi ise İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden gelen teklifle Bozüyük ilçesi Düzdağı ve Doruk köyü, Söğüt ilçesi Kepen köyü sınırlarında rüzgar enerji santrali yapmak maksadıyla hazırlatılan imar planlarının onaylatılması talebiydi. Talep görüşüldükten sonra İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddeleri bittikten sonra meclise 15 dakika ara verildi. Bu ara zarfında Plan ve Bütçe Komisyonu meclisin birinci gündemini görüştü. Aradan sonra Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bina ısıtma sistemi ve kombilerin bakım onarım işlerinde kullanılmak üzere 7 bin TL ödeneğin karşılanması oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin Şubat ayı bu birleşimle son bulurken, bir daha ki birleşimin 1 Mart 2016 saat 10.30'da İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılacağı bildirildi. - BİLECİK

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Büyükyenice, Pazaryeri, Osmaneli, Bilecik, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title