Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Dündar'dan Bakan Eker'e Ziyaret - Haberler
Haberi Paylaş

Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Dündar'dan Bakan Eker'e Ziyaret

AA - Yerel
Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Dündar'dan Bakan Eker'e Ziyaret

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Munis Dündar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'i, İstanbul'da gerçekleştirilen Avrupa Biyoteknoloji Kongresi'ne verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunmak amacıyla makamında ziyaret etti.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'i, İstanbul'da gerçekleştirilen Avrupa Biyoteknoloji Kongresi'ne verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunmak amacıyla makamında ziyaret etti.

Türkiye'nin gıda, tarım ve hayvancılık politikalarının ele alındığı ziyarette konuşan Prof. Dr. Munis Dündar, Türkiye'nin tarım politikalarıyla ilgili olarak Bakanlığın yapacağı bilimsel çalışmalara dernek olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

ERÜ'de, önümüzdeki eğitim öğretim yılı başlayacak olan Avrupa Biyoteknoloji Okulu çalışmalarından da bahseden Dündar, "Erciyes Üniversitesi'nde önümüzdeki yıldan itibaren tıp fakültesi öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde uluslararası biyoteknoloji eğitimi verilecek. Açılacak Biyoteknoloji Okulu biyoteknoloji alanında İngilizce eğitim veren ve 13 Avrupa Üniversitesi'nin ortak organizasyonu ile kurulmuş Türkiye'deki tek örnek olacak. Bu sistem, Çok üniversiteli bir eğitim sistemi. Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinde önemli bir model oluşturacaktır" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ise Munis Dündar'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Avrupa Biyoteknoloji Derneği'nin çalışmalarına Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Munis Dündar, konuşların ardından Bakan Mehdi Eker'e teşekkür plaketi verdi.

- KAYSERİ

AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title