'Ankara Engel Tanımaz' Projesi Tanıtım Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

'Ankara Engel Tanımaz' Projesi Tanıtım Toplantısı

'Ankara Engel Tanımaz' Projesi Tanıtım Toplantısı

Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Abdulmelik Koçin, "'Ankara Engel Tanımaz' projesi Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen, Gazi Üniversitesinin de katkılarıyla, Ankara Kalkınma Ajansı"...

Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Abdulmelik Koçin, "'Ankara Engel Tanımaz' projesi Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen, Gazi Üniversitesinin de katkılarıyla, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen bir projedir" dedi.

Ankara Kalkınma Ajansınca desteklenen, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Gazi Üniversitesinin de katkılarıyla yürütülen 'Ankara Engel Tanımaz' projesi tanıtım konferansı Barcelo Ankara Altınel Otel'de gerçekleşti.

Proje tanıtım toplantısında projenin kapsamı hakkında açıklamalarda bulunan Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Ürünler Tasarımı Bölüm Başkanı Hüseyin Güçlü, proje kapsamında yaklaşık 50 antrenörün hizmet içi eğitimini sağladıklarını ve bu aşamanın sonuna geldiklerini söyledi. Bu proje kapsamında engelli antrenörlere Uluslar arası geçerliliği olan Engelli antrenörü sertifikası vereceklerini ifade eden Güçlü konuşmasına şöyle devam etti:

"Sportif eğitim almak isteyen engelli arkadaşlarımıza 12 branşta sportif eğitim imkanı sunuyoruz. 15 Kasım'a kadar kayıtlarımız devam edecek ve daha sonra kendileri bir randevu ayarlayacaklar. Bu randevu da kendilerine uygun bir sportif eğitim programı belirlenecek. Bu programlar özgün programlardır ve her engellinin engel durumuna göre, sağlık durumlarına göre 120 saatlik bir eğitim verilecektir. Hedeflerimiz arasında ise Türkiye'nin en büyük eksikliği olan engelli antrenör sertifikası sisteminde bu proje kapsamında sunulacak olan hizmet içi eğitim programı ile karşılanacağını umut ediyoruz."

Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Abdulmelik Koçin, 'Ankara Engel Tanımaz' projesinin Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütüldüğünü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklendiğini ifade etti. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hüseyin Güçlü Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title