Haberler

Akgül, Mamak'ta Yeni Bilim Amerikan Kültür Koleji'nin Açılışına Katıldı

Abone Ol

Yeni eğitim öğretim yılında faaliyete başlayacak olan Yeni Bilim Amerikan Kültür Koleji, Mamak Çağlayan Mahallesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Yeni eğitim öğretim yılında faaliyete başlayacak olan Yeni Bilim Amerikan Kültür Koleji, Mamak Çağlayan Mahallesi'nde düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de katıldı.

Ankara'da 4, Mamak'ta ilk şubesi açılan Yeni Bilim Amerikan Kültür Koleji'nin açılış törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Mamak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Öztürk, Amerikan Kültür Kolejleri Markalar Birliği Başkanı Halil Çil, Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız, kurucular Emine Demirel Aksoy, Metin Bozkurt, kurum müdürü Mustafa Ödkem, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreni, Ankara Üniversitesi seğmen ekibinin gösterisiyle devam etti. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız, en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğunun altını çizerek, amaçlarının donanımı yüksek onurlu bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti. Kolej kurucularına marka olarak teşekkür ettiklerini belirten Markalar Birliği Başkanı Çil de, iyi ve güzel öğrenciler yetiştirilmesi temennisinde bulundu.

Törende konuşan Başkan Akgül ise, "Ticarette yapılan yatırım kar için yapılır ancak eğitim devreye girince o yatırım anlamlı bir yatırım olur" dedi. Kolejin kurucularına Mamak'a güzel bir eğitim kurumu kazandırdıkları için teşekkür eden Akgül, "Yaklaşık bir yıla yakın süren çalışmaların neticesinde böyle güzel bir eğitim kurumu bölgemize kazandırıldı. Temennimiz, okulun emektarları, kurucuları burada çok güzel işler yaparlar ve vatana millete öğrenciler yetiştirirler. Mamak'a Amerikan Kültür Koleji gibi eğitimde ayrı bir markanın gelmesi bizler için ayrıca bir mutluluk, gurur vesilesi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurum yetkilileri ve kolej ana sınıfı öğrencilerinden Uygar Güneş Gürdere ile birlikte açılış kurdelesini kesen Akgül, koleji gezerek incelemelerde bulundu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mesut Akgül Halil Çil Çağlayan Mamak Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title