Yerel Gazetecinin Devlet Büyüklerine Hakaret Ettiği İddiası - Haberler
Haberi Paylaş

Yerel Gazetecinin Devlet Büyüklerine Hakaret Ettiği İddiası

AA - Haberler | Yerel
Yerel Gazetecinin Devlet Büyüklerine Hakaret Ettiği İddiası

Adana'da yerel gazeteci ve yazar Aytekin Gezici, Cumhurbaşkanı ile Başbakan'a sosyal medya üzerinde hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı Gezici, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Adana'da yerel gazeteci ve yazar Aytekin Gezici, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Gezici, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Adana 2. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evinde gözaltına alınan Aytekin Gezici, Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek emniyete götürüldü.

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Gezici, avukatı Yusuf Özer'in bürosunda yaptığı açıklamada, "internette paylaştığı yazılar nedeniyle gözaltına alındığını"  öğrendiğini belirterek "Kastımın asla devletime ve devleti yöneten insanlara hakaret olmadığını, fakat sıradan bir birey ve yurttaş olarak bile beni yönetmeye talip olan insanları eleştirebileceğimi ifade ettim" dedi.

Avukat Yusuf Özer de müvekkilinin gözaltına alınması ve evinin aramasının hukuk dışı olduğunu öne sürerek, "Hakaret ve aşağılama suçu, kişiye sıkı sıkıya bağlı olan suçlardandır. Yani şikayete tabi suçlardandır. Bu olayda şikayet yok" diye konuştu.

Müvekkilinin sosyal medyadaki paylaşımlarının suç görüldüğünü ifade eden Özer, "Arama kararı için savcılığa müracaat edilmiş, savcılık da mahkemeye müracaat etmiş. Mahkeme de 'makul şüphe bulunduğu kanaatine varılmış' diyerek sosyal medyadaki paylaşımlar nedeniyle vatandaş hakkında evinde arama kararı vermiş" dedi.

Gezici ve avukatı açıklamanın ardından adliyeye giderek Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. - Adana

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title