Ahmet Ataner Şapçı - Android kullanıcıları Clubhouse'a kavuştu - Haberler.com

Android kullanıcıları Clubhouse'a kavuştu

Android kullanıcıları Clubhouse'a kavuştu

Senenin başında sosyal medya platformu olarak hayatımıza girerek fırtınalar yaratan Clubhouse ilk sürümü sadece iOS'da çalışırken Android kullanıcıları kulübün dışında kalmıştı. Sadece davet ile giriş yapılabilen ve bir üyenin davetiyle üye olunan sosyal medya platformu Clubhouse artık Android ile de kullanılması mümkün!

İlk deneyim

İlk deneyimim "Bizim Mahalle de" "fırtınalar koparsa kopsun" grubuna katılarak oluştu. İlk dakikadan itibaren sohbeti dinlemek bile insana keyif verdiği, daha konuşma başlatmadan yabancı birileri ile samimi bir ortamda bulunur gibi kendimi Clubhouse'un ortasında buldum. Çok basit bir tasarımı olan clubhouse'da hızlıca bir odaya dahil olabilir veya kendinize bir sohbet odası oluşturabilirsiniz. Odanız herkese açık olabileceği gibi, takip ettiğiniz kişilere veya sizin özel seçeceğiniz insanlardan oluşması mümkün. Bir başlık seçerek (örnek olarak "Emre Fenerbahçe'de teknik direktör olarak kalsın mı?" sohbeti başlatabilir ve insanların katılımı ile yüzlerce insan fikrini paylaşırken dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda başkaların açtığı odalara dahil olup, oradaki başlık altında sohbete katılabilirsiniz.

Dünya'nın hakimiyeti %75 ile Android işletiminde

Milyonlarca kullanıcıya çok kısa sürede ulaşan Clubhouse iOS kullanıcıları sonrası dünya piyasasına %75 hakim olan Android kullanıcıları ekleyerek artık Instagram, Facebook ve benzer sosyal medya sitelerine büyük bir rakip olacağını düşünüyorum. Özellikle daha canlı ve daha paylaşımlı bir ortam olması, hızlıca insanların sohbetlerine katılabilmesi inanılmaz bir keyif vermektedir. bir yandan radyo dinlemenin keyfi diğer yandan o radyo programına katılabilme fırsatı sunar gibi olması Clubhouse hem eski alışkanlıklarımızı hem arzularımızı karşılıyor.

İş grupları için de harika

Birçok farklı teknoloji ile artık iş grupları bir araya gelebiliyor ve bu altyapılardan faydalanıyor. Benim de dahil olduğum ve tanınmış kıdemli eğitmen Ümit Ünker tarafından kurulan "Satış ve iletişim bilimi" WhatsApp grubun Clubhouse'da kendine ait bir odası var. WhatsApp grubundan yazılı iletişim kurulurken Clubhouse üzerinden birçok değerli bilgi söyleşi şeklinde canlı canlı paylaşılıyor.

Clubhouse ne zaman kullanırız?

Clubhouse'da insan canı sıkılınca, eğlenceli ortam arayınca, belli bir konuda fikir beyan etmek istediğinde veya fikir almayı düşündüğünde hızlıca kendine bir ortam yaratabileceğini düşünüyorum. İlk deneyimim sonrası Android kullanıcıları da Clubhouse'a dahil olmalarını tavsiye ederim. Davetim yok demeyin - bugün davetsiz üyelik ile giriş yapmayı deneyin!


Takipte kalın, geleceğe yaklaşın!

Ahmet Ataner Şapçı
Bilişim Uzmanı

Yorumlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title