Haberi Paylaş

'Terlikli İzban Kekosu' diye küçümsenmişti, yıllar sonra söyledikleri ile yine Türkiye'yi hüngür hüngür ağlattı

Yaşam Haberleri

İzmir'de İzban terliği ile kitap okuduğu sırada genç bir kız tarafından "Terlikli İzban Kekosu" olarak damgalanan sonrasındaki başarılarıyla ise herkesi kendine hayran bırakan Ali Uçar, yine gündeme geldi. Uçar, küçükken ortaokul elbisesi olmadığı için okulu yarıda bırakmak zorunda kaldığını dile getirerek herkesi ağlattı.

İzmir'de yaşayan 33 yaşındaki Ali Uçar, 5 yıl önce toplu taşımada kitap okurken gizlice çekildiği fotoğrafla tanındı. Fabrikadaki işinden dönerken toplu taşımada kitap okuyan Uçar, bir kadın tarafından gizlice fotoğraflanıp, fotoğrafı "Entel olacağım, kız tavlayacağım diye kendini yırtan İZBAN kekosu, terliklerine bayıldım" sözleri ile sosyal medyada paylaşıldı.

KİTAP YAZDI, BAŞARILARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Ali Uçar, yıllar sonra yazdığı kitapla adından söz ettirdi. Uçar, azmi ve başarısı sayesinde kısa sürede Türkiye'nin en sevdiği isimlerden biri haline geldi. Uzun süredir sessiz olan Uçar, bu sefer de sosyal medyadaki sözleriyle gündem oldu.

Terlikli İzban Kekosu, yıllar sonra söyledikleri ile yine Türkiye'yi hüngür hüngür ağlattı

"ORTAOKULU BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM"

Okulu neden bıraktığını anlatan Uçar, şöyle devam etti: "Benim adım Ali Uçar. Doğma büyüme İzmirliyim, aslen Mardinliyim. 3 erkek kardeşiz, ben 5 yaşındayken annem ve babam ayrıldı. Babam bizi bırakıp Ukrayna'ya gitti. Bir daha da kendisini görmedim. O zaman ortaokul öğretmenim vardı. Okul kıyafetimin neden olmadığını soruyordu, ben de onu sürekli oyalıyordum. Bugün alacağız, yarın alacağız diye. O zaman imkansızlıklardan dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım."

Ali Uçar İZBAN Yaşam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Meltem Yaşar:

Orada amacı sadece biraz daha bilgi edinmek vakit bulabildiği tek yer İZBAN ve gereksizin biri onunla dalga geçiyor ne yani kitap okumak için illa üniversite mi bitirmek gerekiyor inşaat işçisi olunca yada temizlikçi olunca kitap okunmuyor mu yazık gerçekten

DODOK DODOK:

Alimin oğlu alim olur, Bu bir adettir. Cahilin oğlu alim olursa, Ne büyük saadettir..

haksız mıyım:

demek ki metroda vs. kitap okuyor görünüp entel takınmanın birçoklarınca amacı neymiş? kız tavlamakmış. aslında bu olaydaki en acı gerçeklerden biri de bu

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title