Haberi Paylaş

Kangal, alfa kurdu alt edebilir mi? Bu deney bütün düşünceleri yerle bir edecek

Yaşam Haberleri

Kangallar ile kurtların yıllardan beridir süregelen mücadeleleri dilden dile dolaşır. Bazı kangal üreticileri ne pahasına olursa olsun köpeklerinin kangala saldırabileceğini öne sürerken, bazı üreticiler de kangalın bir alfa kurda tek başına saldıramayacağını savunuyor. Bununla ilgili yapılan bir deney fikri sabit olanların düşüncelerini tekrardan gözden geçirmesini sağlayacak.

Namı ülke sınırlarını aşan kangal köpeklerinin ne kadar sadık bir ırk olduğu ve özellikle hayvancılıkla uğraşanların için kurtlarla mücadelede ne kadar önemli oldukları yıllardır anlatılır. Ancak zaman zaman bazı üreticiler, kurtların doğada yetiştikleri için daha kaslı olduklarını ve bir kangal köpeğinin alfa bir kurda asla saldıramayacağını savunuyor.

KANGALIN DEV MAKETLE İMTİHANI

Bununla ilgili yapılan bir deney sosyal medyada büyük ilgi gördü. Alfa kurt maketini kangalın karşısına çıkaran üretici, o anları kaydedip sosyal medyadan "Daha iyisini çekene kadar en iyisi bu" notuyla paylaştı.

DİREK GIRTLAĞINA YAPIŞTI

Kısa sürede çok sayıda izlenme alan videoda kangal köpeğinin dev kurt maketini görür görmez üstüne atladığı ve direk gırtlak kısmını sıkmaya başladığı görülüyor.

Haberler.com - Yaşam

Kangal Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Uras Zafer Özdemir:

Kangal korkusuz, güçlü ve mücadelecidir. Alfa kurtla karşı karşıya geldigin de savaşır. Ancak tek başına Kangal bir Alfa Kurt ile baş edemez. Vahşi doğada hayatta kalan Alfa Kurt'tan bahsediyoruz. Kangal mucadesini verir ama sonunu getiremez. İstisnalar elbette olur.

Ekrem DOĞAN:

... Bildiğim bu ama video ne için bilemem.. Asıl bildiğim bazı arkadaşlar söylemiş, Kangal'ın cesareti neredeyse hiçbir hayvanda yoktur, özellikle sahiplendiği bişeyse Way karşıdakinin haline...

ibrahim ateş:

Sevgili arkadaslar eger kangal yetiskin yastaysa ve biryere bağlı degilse tek basina 2. 3 tane kurda kafa tutar 1. 2 olursa kesin alt eder kangal daki yürek hic bir kopekgiller familyasinda yoktur

Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title