Haberler

Gemlik Belediyesi Yaşlılara Destek Olmaya Devam Ediyor

Güncelleme:

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlı konuk evi ve evde sağlık ekibi hizmetlerini vurgulayarak, yaşlılara desteklerinin süreceğini belirtti.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Kurşunlu Mahallesi'ne kurulan yaşlı konuk eviyle ve evde sağlık ekibiyle yaşlıların her zaman yanında olduklarını belirterek, "Hepsi ayrı bir hazine, ayrı bir çınar olan yaşlılarımız için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Gemlik Belediyesi, Kurşunlu Mahallesi'nde daire tipi binalardan oluşan Kurşunlu Yaşlı Konuk Evi'nde barınan yaşlılara en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Konuk evi 21 adet daire tipi yapıdan oluşurken, bu yapılarda kalan yaşlılar ev konforunda ağırlanıyor. Yeşil ve mavinin tam ortasında bulunan yaşlı konuk evinde kafeterya, yemek salonu, oyun salonu ve olabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı 7/24 sağlık görevlisi bulunurken, sosyal etkinliklerle orada ikamet edenlerin günlerini mutlu bir şekilde geçirmesi sağlanıyor.

Engelsiz taksi ve evde sağlık ekipleri yaşlıların emrinde

Başkan Sertaslan'ın yine Gemlik'te ilk kez hayata geçirdiği evde sağlık hizmetleri ve engelsiz taksi, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Engelsiz taksi özellikle hastaneye ulaşmakta sıkıntı çeken ve tekerlekli sandalyeye bağlı vatandaşların bu engelini ortadan kaldırırken, evde sağlık ekipleri ise evde enjeksiyon, pansuman ve kan alımına ihtiyaç duyan vatandaşların yardımına koşuyor.

Gemlik'te önceki dönemlerinde her zaman yaşlı konuk evi sözü verildiğini ve bunun kendi döneminde gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Sertaslan, evde sağlık ekibinin de yüzlerce kez hizmet verdiğini ve büyük bir sorunu ortadan kaldırdığını belirtti. Başkan Sertaslan, "İlçemizin en güzel lokasyonlarından birinde kurduğumuz yaşlı konuk evimiz bugün Bursa'nın ve Türkiye'nin örnek yaşlı konukevleri arasında yerini aldı. Yeşil ile mavinin buluştuğu bir noktada oluşturduğumuz konuk evimiz, engelsiz taksimiz ve evde sağlık birimimiz ile vatandaşlarımız için aralıksız hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Mehmet Uğur Sertaslan Mehmet Uğur Dünya Sağlık Yaşam Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları 2024 | Devlet-özel üniversite Okul Öncesi Öğretmenliği başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi!
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title