Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor

İhlas Haber Ajansı / Zöhre Alagöz - Haberler | Genel

- Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor Terkos Gölü'nde yasadışı balık avcılığı yapanlara 11 bin TL para cezası Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor.

- Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor

Terkos Gölü'nde yasadışı balık avcılığı yapanlara 11 bin TL para cezası

İSTANBUL - Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Terkos gölünde yaptığı denetim de, 700 metre uzatma misina ağa el konulurken, 2 kişiye 11 bin TL idari para cezası uygulandı.

Terkos Gölü'de yasadışı avcılık yapanlara yönelik denetimler aralıksız devam ediyor. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Deniz Polis ekipleri ve Sivil Toplum Örgütü İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile birlikte Terkos Gölü'nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde kullanımı uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 700 metre uzatma misina ağa el konulmuştur. Denetim esnasında ağlarının içinde bulunan ve canlı oldukları tespit edilen 40 adet yaklaşık olarak 70 kg ağırlığında muhtelif balıklar tekrar doğal yaşam alanlarına bırakıldı. 2 kişiye 11.090 TL idari para cezası uygulandı.

Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor

Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor

Yasadışı avcılık yapanlara göz açtırılmıyor

İhlas Haber Ajansı / Zöhre Alagöz - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title