Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın felaketiyle sarsılan Türkiye'ye uçak gönderen 4 ülkenin ismini saydı - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın felaketiyle sarsılan Türkiye'ye uçak gönderen 4 ülkenin ismini saydı

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Politika

Manavgat'ta orman yangınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye yardım elini uzatan ülkeleri de açıkladı. 4 ülke sayan Erdoğan, "Ukrayna, Rusya, Azerbaycan ve son anda İran'dan gelen uçaklarla sayımız artmıştır" dedi.

Türkiye'yi günlerdir esir alan orman yangınları halen devam ederken farklı ülkelerden de yardım teklifleri de geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve henüz kontrol altına alınamayan yangın ile ilgili bilgi almak üzere bölgeye gitti. Uçakla havadan inceleme yapan Erdoğan, yangından zarar gören bölgelere giderek durumu olay yerinde de inceledi.

Türkiye'ye yardım elini uzatan ülkeleri açıklayan Erdoğan, "Orman teşkilatımızdan 21 binden fazla personel sahadadır. Uçak konusundaki sıkıntıların ana sebebi THK'nın filosunu yenileyememiş olmasıdır. Ukrayna, Rusya, Azerbaycan ve son anda İran'dan gelen uçaklarla sayımız artmıştır. Yangınların hızla tespiti ve büyümeden söndürülmesi konusunda bize büyük avantaj sağlamıştır." ifadelerini kullandı.

Yangın felaketiyle sarsılan Türkiye'ye 4 ülke yardım elini uzattı

Öte yandan yangınlarla ilgili diğer ülkelerden sosyal medyada dayanışma ve geçmiş olsun mesajları paylaşıldı. Twitter'da #PrayForTurkey (Türkiye için dua et) etiketi, yarım milyon ileti ile en çok konuşulanlar arasına girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın felaketiyle sarsılan Türkiye'ye uçak gönderen 4 ülkenin ismini saydı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Servet Uzun
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım