Viyana Üniversitesi Haberleri

Viyana Üniversitesi haber, Viyana Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyana Üniversitesi - Bugün
Almanya seçimlerinde sosyal medyanın rolü
Almanya 26 Eylül'de pandemi şartları altında sandık başına gidiyor.
Viyana Üniversitesi - 12.07.2021
Türkiye ile Almanya'nın Afrika perspektifi iş birliği imkanlarına zemin hazırlıyor
[İstanbul Üniversitesi'nde doktora çalışmasına devam eden Deniz İstikbal SETA Ekonomi Direktörlüğü'nde araştırma asistanı olarak görev yapmaktadır] [TRT World Araştırma Merkezi'nde araştırmacı olarak çalışan ve akademik çalışmalarına Viyana Üniversitesi'nde devam Muhammed Ali Uçar'ın uzmanlık alanları Avrupa'daki aşırı sağ hareketler, Almanya ve Avusturya siyaseti ve dış politikaları, göç, AB ve AB-Türkiye ilişkileridir] [1] https://unctad.
Viyana Üniversitesi - 08.07.2021
Avusturyalı hukuk profesöründen İslam Yasası'nda yapılan değişikliğe tepki
Avusturya'da dün mecliste kabul edilen terörle mücadele yasası kapsamında İslam Yasası'nda da yapılan bazı değişikliklere tepki gösteren Viyana Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Dinler Hukuku Enstitüsü Başkanı Prof.Dr.
Viyana Üniversitesi - 04.06.2021
Viyana Üniversitesi - 03.06.2021
Avusturya'da Müslüman karşıtlığı devlet politikasına dönüştü
Avusturya geçtiğimiz günlerde yeniden Türkiye kamuoyunda adından söz ettirdi. Tabii maalesef yine olumsuz olarak. Başbakan Sebastian Kurz tarafından kurdurulan Siyasal İslam Dokümantasyon Merkezince kamuoyuna açıklanan "Islam-Landkarte" isimli bir dijital harita ile Avusturya Müslümanlarının sivil toplum kuruluşlarının devlet eliyle fişlendiği alenen ortaya çıktı. Söz konusu çalışma ile sayıları 600'ü aşan STK'ların temsilcilerinin isimlerinden Türkiye ile ilişkilerine, üye sayılarından organizasyonları içindeki ilişkilere, kısaca Nazi dönemi disiplini anlayışıyla "bilimsel" bir çalışma yapılmış olduğu anlaşılıyor. Öyle ki Viyana Üniversitesi Rektörü Prof.
Viyana Üniversitesi - 03.06.2021
Viyana Üniversitesi - 31.05.2021
Viyana Üniversitesi - 30.05.2021
Viyana Üniversitesi - 28.05.2021
Avusturya'da Müslümanlara ait kuruluşlara yönelik "fişlemeyi andıran çalışmaya" tepkiler sürüyor
Avusturya'da başta Viyana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Heinz W. Engl olmak üzere çok sayıda siyasetçi, gazeteci ve kanaat önderi, Başbakan Sebastian Kurz iktidarının hayata geçirdiği "Siyasal İslam Dokümantasyon Merkezi" tarafından Müslümanlara ait 600 kurumun detaylı bilgilerinin yer...
Viyana Üniversitesi - 27.05.2021
Avusturya'da Müslümanlara ait kuruluşlara yönelik "fişlemeyi andıran çalışma" tepki çekti
Basın toplantısına Başbakan Sebastian Kurz'un partisinden Uyum Bakanı Susanne Raab, Almanya Münster Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Dokümantasyon Merkezi temsilcisi Prof. Dr. Mouhanad Khorchide, Viyana Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.
Viyana Üniversitesi - 27.02.2021
15 Temmuz Derneği'nin düzenlediği programda 28 Şubat konuşuldu
"Lehime olan dava aleyhime çevrildi" Sürekli soruşturma geçirdiklerini, kampüsteki belediye otobüslerinden indirildiklerini, okullarına giremediklerini anlatan Usta, şunları kaydetti: "İnanılmaz uygulamalarla karşı karşıya kaldık. Avukatlarımız o dönem yaşadığımız tüm hukuksuzlukları kayıt altına alıp tutanak tuttu. İç hukuktan olumlu sonuç alamayınca bu belgeleri toplayıp 1999'da AİHM'ye başvurdum. İç hukuk yolları tükenmeden başvurduğum için bu dava bir ilkti. Ancak ortada şöyle bir durum vardı. Yasağı uygulayanlar AİHM'in daha önce verdiği kararları gerekçe göstererek bu yasağı bize uyguluyordu. Bunu tutanaklarla birlikte anlatıp 'Sizin kararlarınız yüzünden hak ihlaline uğruyorum.' dedim. AİHM, 'İç hukuk tüketilmemiş ama burada hak ihlali var.' diyerek dosyamı esastan görüştü. O dönem Türkiye'nin avukatlığını sonradan CHP'den milletvekili olan Rıza Türmen yapıyordu. AİHM önce beni haklı buldu ancak sonra dosyayı beklemeye aldı. Bunda Rıza Türmen'in yazdığı başörtüsünün sadece Türkiye için değil Avrupa için de tehdit olduğunu anlatan savunmasının etkisi var. Nihayetinde lehime olan dava aleyhime çevrildi." 28 Şubat döneminde okullarını bırakmak zorunda kalan pek çok öğrenci gibi Viyana Üniversitesi'ne başvurduğunu aktaran Usta, 1999'da mezun olacakken 2003'te okulu bitirebildiğini anlattı.
Viyana Üniversitesi - 09.12.2020
Avusturya'da öğretmeler, yabancı öğrencilere uygulanan "Almanca teşvik sınıflarından" şikayetçi
Viyana Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, halk dilinde "getto sınıfları" olarak adlandırılan "Almanca teşvik sınıflarında" eğitim veren öğretmenlerin yüzde 64'ü yabancı kökenli öğrencilerin Almanca bilgilerini geliştirmek için hayata geçirilen sistemin verimli olmadığı...
Viyana Üniversitesi - 26.11.2020
Selçuk Yaşar Ödülü, Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi'nin oldu
Viyana Üniversitesi Fizik Bölümü'nü bitirdikten sonra aynı fakülteden 1989 yılında doktorasını aldı ve Stuttgart Üniversitesi İkinci Fizik Kürsüsü'nde 1989-1992 arasında doktora sonrası asistan olarak çalıştı.
Viyana Üniversitesi - 25.11.2020
Viyana Üniversitesi - 02.09.2020
Viyana Üniversitesinden TÜBA Üyesi Türkolog Tietze adına burs
Viyana Üniversitesi Yakın Doğu Çalışmaları Bölümü, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi Türkolog Prof. Dr. Andreas Tietze'nin hayatını ve çalışmalarını anmak için "Andreas Tietze Türk Araştırmaları Anma Bursu"nu programladı.
Viyana Üniversitesi - 22.12.2019
"Lütfi Özkök: Portreler" sergisi 3 Mayıs 2020'ye kadar görülebilecek
Lütfi Özkök hakkında Lütfi Özkök 1923'te İstanbul Feriköy'de doğdu. 1942'de arkadaşları Sabahattin Kudret Aksal, Fahir Onger ve İlhan Arakon ile birlikte "Sokak" adlı bir dergi çıkaran sanatçı, 1943'te Viyana Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrenimi sırasında savaş nedeniyle 1944'te Türkiye'ye döndü.
Viyana Üniversitesi - 05.11.2019
"Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak için Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi"
Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde, Bursa Büyükşehir Belediyesi TARIM A.Ş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Bursa Ticaret Borsası, İspanya Zaragoza Teknoloji Merkezi, Avusturya Viyana Üniversitesi ve Romanya Galati Üniversitesi ile birlikte sunulan, Avrupa Komisyonunca desteklenen proje sona erdi.
Viyana Üniversitesi - 04.10.2019
Hiç tanımadığı donörü sayesinde onlarca hayata dokunuyor
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin ilk hocalarından olan Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütürken 2011 yılında böbrek rahatsızlığı şikayetiyle doktor arkadaşına göründü. Prof. Dr. Kazazoğlu'nu muayene eden arkadaşı, akciğer rahatsızlığından şüphelenip, göğüs hastalıkları uzmanına yönlendirdi. Yapılan tetkiklerde Prof. Dr. Kazazoğlu'na idiopatik fibrozis hastalığı teşhisi kondu. Doktorların en fazla 5 yıl ömür biçtiği, tek çarenin akciğer nakli olması gerektiğini söylediği Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, 2 yıl sonra oksijen tüpü kullanmaya başladı. Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu.
Viyana Üniversitesi - 25.07.2019
Setur'dan Kurban Bayramı için tatil önerileri
Üçüncü gün ekstra Prag "Ortaçağ Gecesi" ile devam ederken, dördüncü gün, Viyana'ya varışın ardından Viyana şehir turuna ayrılacak. Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi Ring çevresinde, Uygulamalı Sanatlar Muzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında bulunuyor.
Viyana Üniversitesi - 13.07.2019
Yatağan'da 14,3 milyon yıllık zeytin poleni fosili bulundu
Yatağan ilçesinin Eskihisar Mahallesi'ndeki fosil yataklarında araştırmalar gerçekleştiren İsveç Bilimler Müzesi ve Viyana Üniversitesi heyetinden oluşan ekip, 2018 yılında Türk bilim adamları eşliğinde bölgeden 3 yıl önce fosil örnekleri aldı.
Viyana Üniversitesi - 13.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Yatağan ilçesinin Eskihisar Mahallesi'ndeki fosil yataklarında araştırmalar gerçekleştiren İsveç Bilimler Müzesi ve Viyana Üniversitesi heyetinden oluşan ekip, 2018 yılında Türk bilim adamları eşliğinde bölgeden 3 yıl önce fosil örnekleri aldı.
Viyana Üniversitesi - 25.06.2019
Anamed'den yeni sergi
Marcell Restle'nin Viyana Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nün arşivi olan DiFaB'a (Bizans Araştırmaları Dijital Arşivi) bağışladığı özel koleksiyonundan, vefatından sonra üniversiteye taşınan belge ve malzemelerin büyük bir bölümü ilk kez sergileniyor.
Viyana Üniversitesi - 15.04.2019
Bilişsel Bilim ve Yapay Zeka Yeditepe Üniversitesi'nde Konuşulacak
Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Beyin ve Bilişsel Bilim Sempozyumu (ISBCS) ve bunun uydu etkinliği Disiplinlerarası Yapay Zeka Çalışmaları Sempozyumu 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Üniversitenin açıklamasına göre, Yeditepe Üniversitesi, 27-28 Nisan tarihlerinde beyin, bilişsel bilim ve yapay zekanın konuşulacağı büyük bir platform olacak. Farklı disiplinlerden çok sayıda bilim adamının ve araştırmacının konuşmacı olarak yer alacağı sempozyuma yaklaşık bin kişi katılacak. Bu alanda yaşanan son gelişmelerin ve etik sorunların tartışılacağı sempozyumda, interaktif yapay zeka uygulamaları konuklara farklı deneyimler yaşatacak. Bu yıl ilk kez düzenlenen Disiplinlerarası Yapay Zeka Çalışmaları Sempozyumu (SIAIS), etkinliğin ilk günü olan 27 Nisan'da, üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi'nde gerçekleştirilecek. Yapay zeka tekniklerini kendi araştırma alanlarında kullanan farklı disiplinlerden araştırmacıları bir araya getiren sempozyum, yapay zekanın sosyal yaşam üzerindeki olası etkileri ve ortaya çıkabilecek etik kaygıları ele alacak. Sempozyumda, Friedrich-Schiller Üniversitesi öğretim üyesi Thomas Bocklitz "Makine Öğrenmesine Giriş", Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı Emeritüs Profesör Kemal İnan "Yapay Zeka ve Bilginin Büyümesi", Freiburg Bernstein Merkezi Kurucusu Dr. Tonio Ball "Beyin Sinyalleri için Derin Öğrenme", ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Göktürk Üçoluk "Akıllı Hasta İzleme Sistemi" ile sanatçı ve araştırmacı Memo Akten "Temel Frekanslar. Makineler daha zeki, daha özerk oldukça ve her yerde yayıldıkça, bu durum insanın yaratıcılığını veya sanatçının rolünü nasıl etkiler?" konulu sunumlar yapacak. ISBCS'nin bu yılki ev sahibi Yeditepe Türkiye'de bilişsel bilim programları sunan üç üniversite Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Boğaziçi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'nce altı yıldır düzenlenen ISBCS'ye bu yıl Yeditepe Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Öğrencilerin bilişsel bilim alanındaki son araştırmalar hakkında bilgi sahibi olabileceği, araştırmacıların bir araya gelerek işbirlikleri başlatabileceği ve katılımcıların çalışmaları hakkında değerli geri bildirimler alabileceği bir platform oluşturmayı amaçlayan sempozyum, 28 Nisan'da gerçekleştirilecek. Yapay zeka, dilbilim, bilgisayar bilimi, antropoloji, psikoloji, sinirbilim, felsefe ve eğitim gibi disiplinlerin ortak çalışmasından oluşan bilişsel bilim çalışmalarını içeren sempozyum, çok sayıda yerli ve yabancı konuğu ağırlayacak. Sempozyumda, Viyana Üniversitesi Bilişsel Biyoloji Anabilim Dalı'ndan Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Viyana Üniversitesi Haberleri | Viyana Üniversitesi Haber - Haberler - Viyana Üniversitesi haberleri, son dakika viyana üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Almanya seçimlerinde sosyal medyanın rolü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 13:10:57. #1.13#

title