Victoria Nuland Haberleri

Victoria Nuland haber, Victoria Nuland son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Victoria Nuland - 15.09.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal 16-17 Eylül'de Washington'ı ziyaret edecek
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Önal'ın, Washington'da ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ve ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile bir araya geleceği bildirildi.
Victoria Nuland - 15.09.2021
Türkiye ile ABD arasındaki siyasi istişareler 16-17 Eylül'de Vaşington'da
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ve ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile bir araya gelecek.
Victoria Nuland - 29.07.2021
Siyasi güç kavgasının merkezindeki proje: Kuzey Akım 2
Merkel'in ABD ziyareti sırasında varılan anlaşma hem ABD hem de Avrupa tarafında ciddi tepkilere neden oldu. Bilhassa ABD içerisinde gösterilen tepkilerin hayli dikkat çekici olduğunu ifade etmek gerekir. Bu tepkilerden bazılarına, bilhassa Biden'ın partisinden gelen tepkilere bakıldığında, ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile Senatör Jeanne Shaheen'in eleştirilerinin öne çıktığı görülüyor.
Victoria Nuland - 16.01.2021
Biden, Obama döneminde görev yapmış isimleri Dışişleri Bakanlığına getirmeye devam ediyor
Buna göre Biden, Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevi için halen Harvard Üniversitesinde dersler veren Wendy Sherman'ı, Siyasi İşlerden Sorumlu Bakanlık Müsteşarlığı için de Victoria Nuland'ı aday gösterdi.
Victoria Nuland - 06.01.2021
Biden, ulusal güvenlik ekibine Obama döneminde görev yapmış isimleri getirmeyi planlıyor
Rusya'ya karşı sert bir tutum alması beklenen Biden'ın, Dışişleri Bakanlığında Rusya ile ilişkileri yürüten eski kariyer diplomatı Victoria Nuland'ı ise siyasi işlerden sorumlu müsteşarlık görevine getireceği belirtiliyor.
Victoria Nuland - 10.11.2017
Düşünce Kuruluşları ABD'de Türkiye Gündemiyle Toplandı
9 Kasım'da ayrıca Brookings Enstitüsü'nde Türkiye-ABD-Avrupa ilişkilerinin değişen dinamikleri küresel sorunlar çerçevesinde ele alındı. Konferansta, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa işlerinden sorumlu eski Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi.
Victoria Nuland - 08.11.2017
Türkiye Düşünce Kuruluşlarının İlgi Odağında
Bu hafta ayrıca Washington D.C'de, 9 Kasım tarihinde Brookings Enstitüsü'nde Türkiye – ABD – Avrupa ilişkilerinin değişen dinamikleri küresel sorunlar çerçevesinde ele alınacak. Konferansta ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa işlerinden sorumlu eski Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirecek.
Victoria Nuland - 13.10.2016
Kıbrıs Müzakereleri
Cumhurbaşkanı Akıncı, müzakerelerde güvenlik ve garantiler konusunun muhtelif boyutları olduğunu belirterek, şuları söyledi: "Konunun bir boyutunda Türkiye, Yunanistan ve İngiltere de var. Sadece Kıbrıs'ın iki halkı değil, 3 ülkeyi daha ilgilendiren bir boyutu var. Onların imzası olmadan, bu anlaşma herhangi bir noktasından değişikliğe uğrayamaz. Şimdi biz o konuyla ilgili olarak kendi düşüncelerimizi Rum tarafıyla da paylaştık. Dolayısıyla Kıbrıs Türk halkı açısından olay sade güvence, güvenlik boyutuyla ilgili değil, onun yanı sıra bir de kuracağımız federal statünün yaşamasının bir şekilde garanti altına alınması meselesidir. Bir tarafın kaygılarını, diğer taraf için tehdit unsuru oluşturmayacak bir tarzda ele alınmasıyla güvenlik ve garantiler konusunda çıkış yolları bulunabilir. Biz bu çerçevedeki düşüncelerimizi gerek ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland olsun, gerek başkaları olsun aktarıyoruz.
Victoria Nuland - 13.10.2016
Akıncı: "Dönüşümlü Başkanlığın Mutlaka Olması Gerekir"
"Bizimle görüşmek isteyen ve sürece katkı koymak isteyen herkesle biz görüşürüz. Sıkıntı yok" diyen Cumhurbaşkanı Akıncı, bugün ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland'ın, görevde bulunduğu süre içerisinde Amerikan yönetiminin Kıbrıs ile ilgilenen yetkililerinden biri olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu: "11 Şubat Belgesi hazırlanırken yine katkıda bulunan birisiydi.
Victoria Nuland - 13.10.2016
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland Kıbrıs'ta
ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İlişkilerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lideri Nikos Anastasiadis'le ayrı ayrı görüştü.
Victoria Nuland - 21.09.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Biden Görüşmesi Sona Erdi
ABD tarafında ise Biden'ın yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Anthony Blinken, Biden'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Colin Kahl, Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Victoria Nuland, ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Küresel Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Enerji İşleri Özel Temsilcisi Amos Hochstein, Avrupa İşlerinden Sorumlu Kıdemli Direktör Charles Kupchan, Avrupa ve Avrasya İşleri Özel Danışmanı Anna Makanju görüşmede yer aldı.
Victoria Nuland - 21.09.2016
Erdoğan'ın Biden'ı Kabulü
Erdoğan'ın Biden ile basına kapalı görüşmesi yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Görüşmeye Türk tarafında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirliğioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank ve Genelkurmay Başkanlığından Tuğgeneral Levent Ergün katıldı. ABD tarafında ise Biden'ın yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Anthony Blinken, Biden'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Colin Kahl, Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Victoria Nuland, ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Küresel Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Enerji İşleri Özel Temsilcisi Amos Hochstein, Avrupa İşlerinden Sorumlu Kıdemli Direktör Charles Kupchan, Avrupa ve Avrasya İşleri Özel Danışmanı Anna Makanju görüşmede yer aldı.
Victoria Nuland - 03.08.2016
TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeleri Washington'da
Özhan ve beraberindekiler, Türk-Amerikan Konseyi'ndeki yuvarlak masa toplantısının ardından Dışişleri Bakanlığı'na geçti. Heyet, önce Bakanlığın Demokrasi ve İnsan Haklarından Sorumlu Müsteşarı Tom Malinowski, daha sonra Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile görüşmelerde bulundu.
Victoria Nuland - 01.08.2016
TBMM Dışişleri Komisyonu ABD'de
ABD'deki temaslarını 8 Ağustos Pazartesi gününe kadar Washington ve New York'ta sürdürecek heyet, yarın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland ile bir araya gelecek, Atlantic Council ile Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi (CSIS) yetkilileriyle görüşecek.
Victoria Nuland - 07.07.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry Ukrayna'da
Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerde, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland da hazır bulundu.
Victoria Nuland - 01.07.2016
Temmuz 2016 Dünya Gündemi
10 Temmuz ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Makedonya'yı ziyaret edecek.
Victoria Nuland - 22.06.2016
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland, Ukrayna'da
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Başkent Kiev'de Ukrayna Parlamentosu Başkanı Andrey Parubiy ile görüştü.
Victoria Nuland - 08.06.2016
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland Açıklaması
WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, üye ülkelere NATO'nun gücünü artırma çağrısında bulundu.
Victoria Nuland - 18.05.2016
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland Rusya'da
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, çalışma ziyareti için geldiği Moskova'da, Rusya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Vladislav Surkov ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergey Ryabkov ile görüştü.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Kıbrıs Müzakereleri
İngiltere ve Fransa Dışişleri Bakanlarının yanında ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland ile görüşmeler gerçekleştirdiğini söyleyen Eide, "Bu kritik dönemeçte uluslararası ilgi ve destek çok güçlü.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Akıncı, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland'la Görüştü
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD’nin Avrupa ve Asya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland ile görüştü.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Kıbrıs Müzakereleri
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, ABD'nin Kıbrıs'ta bir çözüme ulaşılması için adadaki taraflara yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski ile görüşecek. Erdoğan, 38. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek. (11.00 - 16.00 - Ankara) - Erdoğan, JW Marriott Otel'de 5. Türk Patent Ödülleri Töreni'ne katılacak. (14.00 - Ankara) POLİTİKA - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara İvedik OSB AR-GE Merkezinde incelemelerde bulunacak, OSB yönetimi ve esnafla bir araya gelecek. (12.00- 15.00 - Ankara) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca düzenlenen 'Türkiye'nin Enerjide Merkez Ülke Olma Arayışı' paneline katılacak. (13.00 - Ankara) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, acil servise girerken ayakkabılarını çıkaran Şerife Nine'yi ziyaret edecek. (Kırıkkale) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Galip Demirel Vilayetler Evi'nde düzenlenecek Bölge Kalkınma İdarelerinin Eylem Planları 1. İzleme Toplantısı'na katılacak. (09.00 - Ankara) -Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katılacak. (09.30 - İstanbul) - Ekonomi Bakanı Elitaş, Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek. Elitaş, DERSİAD Nevşehir Şubesi’nin açılışını gerçekleştirecek, akşam ise STK temsilcileri, işadamları ve sanayicilerle bir araya gelecek. (Nevşehir) - Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, gündemle ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (11.00 - Ankara) - TBMM Genel Kurul'unda CHP'nin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmaması görüşülecek ve Cezai Konularda Uluslararası Adli İşbirliği Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek. (Ankara) EKONOMİ - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, nisan ayı toplantısında faiz kararını açıklayacak. (14.00 - Ankara) - TÜİK, yurtdışı üretici fiyat endeksini açıklayacak. (10.00-Ankara) DÜNYA - KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland’ı kabul edecek.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Gündem / 20 Nisan 2016
(Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland ve BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'yi ayrı ayrı kabul edecek.
Victoria Nuland - 20.04.2016
Gündem Özeti / 20 Nisan 2016
(Ankara) 2- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland ve BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'yi ayrı ayrı kabul edecek.
Victoria Nuland - 30.03.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de
Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın'ın yanı sıra ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile mücadele özel temsilcisi Brett McGurk ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland da hazır bulundu.
Victoria Nuland - 11.03.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
ABD Dışişleri Bakanlığının Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Yunanistan'ın sığınmacı kriziyle ilgili ABD'den insani yardım talebinde bulunduğunu açıkladı.
Victoria Nuland - 10.03.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Makedonya-Yunanistan sınırını ve Makedonya'nın Gevgeli kasabasındaki sığınmacı kampını ziyaret etti.
Victoria Nuland - 20.01.2016
Amerikan Siyaset Bilimi Birliği'nden Erdoğan'a Mektup
KERRY’YE DE GÖNDERİLDİ Mektup, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’a da gönderildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Victoria Nuland Haberleri | Victoria Nuland Kimdir - Haberler - Victoria Nuland haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Victoria Nuland kimdir, hayatı ve biyografisi. Dışişleri: Türkiye-ABD siyasi istişarelerinin sürdürülmesinde mutabık kalındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 23:00:50. #1.16#

title