Vergi Kaçırma Skandalına Arda Turan ve Menajeri de Karıştı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Vergi Kaçırma Skandalına Arda Turan ve Menajeri de Karıştı

Haberler.com - Haberler | Spor

İspanya'da vergi kaçırma skandalına Arda Turan ve menajeri Ahmet Bulut'un ismi de karıştı. Belgelere göre Dubai'deki şirketle vergi kaçırıldı ve FIFA kuralları ihlal edildi.

İspanya'da gündeme damga vuran vergi kaçırma skandalına Arda Turan ve menajeri Ahmet Bulut'un da ismi karıştı.

Son belgelere göre, Ahmet Bulut transferde her iki taraftan da para aldı ve Atletico'dan kazandığı parayı Dubai'deki offshore şirketinin hesabına aktardı. Arda Turan'a ise isim hakkı adı altında ödenen paranın verildiği şirket belli değil.

BARCELONA, ARDA'NIN MENAJERİNE 1.5 MİLYON EURO GÖNDERDİ

NTV Spor'da yer alan habere göre; İspanya'da oyuncuların vergi kaçırması gündemi meşgul ederken; yapılan anlaşmalarla ilgili tranasfer usulsüzlüklerini ve vergi kaçakçılığına ortaya çıkaran Football Leaks'te Arda Turan ve menajeri Ahmet Bulut'un da ismi yer aldı. Son belgelere göre, Atletico Madrid'le Ahmet Bulut arasında yapılan anlaşmaya göre İspanyol ekibi, Bulut'un vergiden muaf offshore hesabına Arda'nın transfer sözleşmesini yenilemeye yardımcı olması için 1.5 milyon Euro göndermeyi kabul etti.

FIFA KURALI İHLAL EDİLDİ

Arda Turan ile Emre Belözoğlu ve Demba Ba gibi isimlerin de menajerliğini yapan Ahmet Bulut, Arda Turan'ın önce Atletico Madrid ardından Barcelona'ya transferinde aracılık etti. Bir ara ismi İngiliz ekipleriyle anılan Arda Turan, kulübüyle 17 Eylül 2013'te sözleşme yeniledi. Anlaşmadan bir gün sonrası ise Ahmet Bulut, FIFA'nın o dönemki "menajerler bir işlem sırasında sadece bir tarafı temsil eder' kuralına aykırı bir şekilde Atletico'dan 'komisyon anlaşması' adı altında 1.5 milyon Euro kazanarak Dubai'deki vergiden muaf offshore hesabına aktarılmasını sağladı.

Atletico ayrıca, Arda Turan'ın ilk 4 yıllık anlaşmada yıllık alacağı 2.5 milyon Euro paraya ek olarak, paranın yüzde 15'ini vergiden muaf bir şekilde imaj hakları olarak milli oyuncuya ödemeyi kabul etti. Ancak imaj haklarının bedelinin hangi firma olduğu açıklanmadı. Bu şirketin vergi ödenmeyen bir ülkede kurulması durumunda futbolcunun da vergi kaçırabileceği anlamına geliyor.

Haberler.com - Spor Haberleri

Ahmet Bulut, Arda Turan, İspanya, Dubai, Spor, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title