Veliler, Kaymakam Koç'tan Öğretmen İstedi

Veliler, Kaymakam Koç'tan Öğretmen İstedi

Veliler, Kaymakam Koç'tan Öğretmen İstedi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Osmaniye Düziçi'nin Böcekli Beldesi Boyalı İlkokulu velileri, Kaymakamı Mustafa Koç'dan okuldaki öğretmeni açığının giderilmesini istedi.

Düziçi'nin Böcekli Beldesi Boyalı İlkokulu velileri ve Okul Aile Birliği Başkanı Hacı Ahmet Taslak, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç'dan okuldaki öğretmeni açığının giderilmesini istedi.

Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı, Okul Aile Birliği Başkanı Hacı Ahmet Taslak ile bir süre başbaşa görüşen Kaymakam Koç, daha sonra Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda velileri dinledi.

Öğretmen tayinlerinin hukuki hak olduğunu belirten Kaymakam Koç, ihtiyacının giderilmesi için ellerindeki imkanların kullanmayı, gerekirse ücretli öğretmen ataması yapılmasını vaadetti.

Okul Aile Birliği Başkanı Hacı Ahmet Taslak ise Boyalı Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu'nda toplam 450 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Yarı yıl tatili öncesi 15 öğretmenden 9'unun tayini çıktı. Öğretmen açığından dolayı 8'nci sınıf öğrencileri sınavlara hazırlanamıyor. Okulumuzda öğretmen ihtiyacı var ve bu durum ise velileri tedirgin ediyor." - Osmaniye

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title