Velev Ki Salon Yok Ama 'Biz de Varız!' - Haberler
Haberi Paylaş

Velev Ki Salon Yok Ama 'Biz de Varız!'

Star - Haberler | Kültür Sanat
Velev Ki Salon Yok Ama 'Biz de Varız!'

Türkiye’de çekilen bağımsız filmler salon bulamama tehlikesiyle karşı karşıya ama durun! Bir ihtimal daha var... Yeni Türkiye sinemasının ödüllü filmleri İstanbul Modern Sinema’nın Ekim ayı programında seyirciyle buluşuyor. ‘Biz de varız’ adlı seçkide son iki yılın en iyi filmleri gösterim şansı elde ediyor.

Türk sinemasının salon sorunu konuşulurken bir yandan çeşitli sanat galerileri ve kültür kurumları düzenledikleri film gösterimleriyle bağımsız filmleri seyirci ile buluşturmaya devam ediyor. İstanbul Modern Sinema da sinemaseverlere Biz de Varız! başlığıyla 3-13 Ekim 2013 tarihleri arasında yeni Türkiye sinemasından bir seçki sunuyor.


Program, son iki yıldır adından söz ettiren, Türkiye’de veya yurtdışında merak uyandıran, festivallerden ödüllerle dönen ama vizyonda şans bulamamış veya az yer bulmuş filmlerden oluşuyor. 


Toplam 16 filmden oluşan bu seçkide uzun metrajların yanı sıra, İnan Temelkuran ve Kristen Stevens’ın Siirt’in Sırrı, Can Candan’ın Benim Çocuğum, Batu Akyol’un Türkiye’de Caz başlıklı belgeselleriyle birlikte bu yıl Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan ve DAAD ödülüne değer görülen Köken Ergun’un kısa filmi Aşura da yer alıyor.


Bu filmleri görmediyseniz...


Gösterime sunulacak filmler arasında Mahmut Fazıl Coşkun’un Yozgat Blues, Deniz Akçay Katıksız’ın Köksüz, Hüseyin Tabak’ın Güzelliğin On Para Etmez, Ali Aydın’ın Küf, Aslı Özge’nin Hayatboyu, Onur Ünlü’nün Sen Aydınlatırsın Geceyi, Erdem Tepegöz’ün Zerre, Belmin Söylemez’in Şimdiki Zaman, Pelin Esmer’in Gözetleme Kulesi, Derviş Zaim’in Devir, Atıl İnaç’ın Daire ve  Ufuk Aksoy’un Devremülk filmleri bulunuyor.


Ödülünü de aldı geldi Yozgat Blues


M. Fazıl Coşkun’un müzik öğretmeni ve şarkıcı Yavuz (Ercan Kesal) ile öğrencisi Neşe’nin (Ayça Damgacı) hikayesini anlatan Yozgat Blues, 20. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film, Film-Yön En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu ve  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kucakladı.

Star - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title