Vali Toprak Seferihisar'da İncelemelerde Bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Toprak Seferihisar'da İncelemelerde Bulundu

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Vali Toprak Seferihisar'da İncelemelerde Bulundu

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden'i makamında ziyaret ederek, ilçedeki kamu yatırım ve hizmetlerinin durumu ile sorun ve ihtiyaçlar konusunda bilgi aldı.

Vali Toprak, hayırsever Necat Hepkon tarafından yaptırılan hastane ve okul ile ilçede bulunan Çocuk Evleri hakkında da Kaymakam Şakir Erden'den bilgi aldı.

Sığacık Yat Limanı'nı da ziyaret eden Vali Toprak, Marina Müdürü Burak Köylübay'dan bilgi aldı.

Seferihisar'da faaliyet gösteren meyve paketleme tesisleri hakkında da bilgi alan Vali Toprak'a, 13 adet meyve paketleme tesisinin mandalina üretim ve ihracat sezonunda tam kapasite ile çalıştıklarını, mandalina sezonu dışında kalan zamanlarda ise; İzmir dışından getirilen meyvelerin bu tesislerde paketlenerek ihraç edildiği bilgisi verildi.

TEOS Antik Kenti'ni de ziyaret eden Vali Toprak, kazı çalışmalarını yürüten Arkeolog Prof. Dr. Musa Kadıoğlu ve Kültür Turizm Bakanlığı görevlisi Mahir Atıcı ile Arkeolog Dr. Rahşan Tansupolat'dan kazı alanı ile ilgili bilgi aldı. Kazı ekibi ile bir süre sohbet de eden Vali Toprak, Teos Antik Kent İskelesi, kilise kalıntıları, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yeni yapılan kazı evi ile Kültür Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan çevre düzenlemesi ile daha sonra müzeye dönüştürülecek olan kazı deposu ve ziyaretçi giriş turnikeleri yapımı hakkında da bilgi aldı.

Vali Toprak, Teos Antik Kenti'nin İzmir'in önemli turizm cazibe merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nin el ele vererek, Antik Kent'te bulunan Agora, Kilise, Tiyatro, Liman gibi tarihi yapıların ortaya çıkarılıp ayağa kaldırılması ve çevre düzenlemesinin ardından, TEOS Antik Kenti'ni Efes ve Bergama gibi turizm merkezi haline getirmek istediklerini söyledi.

İlçedeki son ziyaretini İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Polis Merkezi'ni ziyaret ederek, buradaki görevliler ve vatandaşlarla da sohbet etti.

Bültenler - Güncel

Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title