Vali Kamçı, Felahiye'de Muhtarlarla Buluştu
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Vali Kamçı, Felahiye'de Muhtarlarla Buluştu

22.03.2017 16:45 | Son Güncelleme: 22.03.2017 16:45
Vali Kamçı, Felahiye'de Muhtarlarla Buluştu

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde Felahiye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde Felahiye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

Felahiye ilçesi ziyareti kapsamında Vali Kamçı, ilk olarak Felahiye Kaymakamlığını ziyaret etti.

Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Vural Çoşkun, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri ile daire amirleri ve personel tarafından karşılanan Vali Kamçı, kaymakamlıkta ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik durumunun yanı sıra eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, hayvancılık, altyapı ve üst yapı durumları hakkında Kaymakam Nazlı Demir'den detaylı bilgi aldı.

Vali Kamçı, ilçe hakkında sunulan detaylı bilginin ardından, U16 Türkiye Şampiyonası'nda ve Okullar Arası Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda 100 metre uzun atlamada Türkiye birincisi olan Öznur Özkuzugüdenli ve U14 Türkiye Şampiyonası'nda gülle atmada Türkiye üçüncüsü olan Kübra Eker ile bir araya geldi.

Gençlerin bu başarılarından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Kamçı, iki sporcuyu elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ederek, hediyelerini verdi.

Ziyareti kapsamında Felahiye Belediyesini de ziyaret eden Vali Kamçı, Felahiye Belediye Başkanı Vural Çoşkun'dan belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çoşkun, yaptıkları yatımların son durumu ve planlanan yatırımlar hakkında Vali Kamçı'ya brifing verdi.

Brifingin ardından Kaymakam Demir ve Belediye Başkanı Çoşkun ile yapımı devam eden 10 yataklı Felahiye İlçe Entegre Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Kamçı, hastanenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Felahiye ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Kamçı, bu buluşmanın, Felahiye ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Felahiye'de düzenlenen toplantıya, Vali Kamçı, Kaymakam Demir, Belediye Başkanı Çoşkun, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Kamçı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Toplantı, muhtarların mahallelerin sorun ve taleplerini ilgili kurum müdürlerine doğrudan iletmesiyle devam etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title