Bilim insanları dünyanın yeni kabusu Omicron'un yeni belirtisini paylaştı: Boğazda kaşıntı hissi - Haberler
Haberi Paylaş

Bilim insanları dünyanın yeni kabusu Omicron'un yeni belirtisini paylaştı: Boğazda kaşıntı hissi

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Güncel

5 milyona yakın kişinin ölümüne neden olan koronavirüs yeni varyantlarla dünyaya korku salmaya devam ediyor. Delta varyantından çok daha bulaşıcı olduğu belirtilen Omicron'un baskın varyant haline geleceği ifade edilirken, bilim insanları yeni varyantla ilgili gündem yaratacak bilgiyi de verdi. Omicron'da olağandışı semptomlarla karşılaştıklarını belirten uzmanlar, diğer varyantlardan ayırt edici semptomun boğazda kaşıntı hissi olduğunu belirtiyor.

Koronavirüs pandemisinde Omicron varyantı konuşulmaya devam ediliyor. Güney Afrika'da tespit edilen varyant gün geçtikçe dünyaya yayılıyor. Delta varyantından daha bulaşıcı olduğu belirtilen Omicron'un dünyada baskın varyant haline geleceği ifade edilirken, Omicron'u ilk fark eden kişi olan Güney Afrika Tabipler Birliği başkanı olan Dr Angelique Coetzee, varyant ile ilgili yeni bilgiler verdi.

YENİ BELİRTİ BOĞAZDA KAŞINTI HİSSİ

Omicron vakalarında Delta varyantı ile enfekte olan koronavirüs hastalarında gördüklerinden biraz farklı olan 'olağandışı semptomlar' ile karşılaştıklarının altını çizen Coetzee, yeni semptomu açıkladı. BBC'nin haberine Coetzee, diğer enfeksiyonlardan ayırt edici semptomun boğazda kaşıntı hissi olduğunu açıkladı.

ANA BELİRTİLER YORGUNLUK VE VÜCUT AĞRILARI

Coetzee, tedavi ettiği hastalara dayanarak başlıca semptomların yorgunluk, vücut ağrıları ve baş ağrısı olduğunu açıklamıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Corona virüs, Koronavirüs, Omicron, Korona, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
Omurilik Sarmsağı :Bi aşıda boğazdan oluruz olur biter Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Kaan Korkmaz:Ya yeter artık yeter insanlara kafayı yedirteceksiniz. Cevap Yaz 6 33 Yayından Kaldır
ERKAN :daha yemedin mi? 0 18 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title