Ustam Haberleri

Ustam haber, Ustam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ustam - 08.10.2021
10 yıldır takım elbise ile ayakkabı boyuyor
"İşime olan saygımdan dolayı da takıyorum" 10 yıldan beri boyacılık yaptığını ve çalışırken sürekli üzerinde takım elbise ve kravatlı olduğunu söyleyen İrmik, mesleğini oldukça sevdiğini ve rahmetli ustasına ve işine olan bağlılığından dolayı işini çok sevdiğini dile getirdi. İrmik, "Benim İstanbul'da ustam vardı.
Ustam - 29.09.2021
Bilecikli yorgancı Hakan usta mesleğini yaşatmaya çalışıyor
Yorgancılığa başlama öyküsünü anlatan Çavdar, şöyle konuştu: "Annem örgü yaparken, dikiş dikerken benim ilgimi görünce babamdan beni yorgancı yanına çırak vermesini istedi. Bunun üzerine beni 13 yaşında yorgancılığa yönelttiler. Bir yıl Sakarya'nın Arifiye ilçesinde çalıştıktan sonra işlerin iyi gitmemesi üzerine ustam İstanbul'un Bağcılar ilçesine taşındı.
Ustam - 23.09.2021
Tahta beşik geleneği Diyarbakır'da sürüyor
"Ben Ermeni ustaların öğrencisi sayılırım" Asana, Ermeni ustalardan bu işi öğrendiğini söyleyerek, "Daha önceden burada bu işi Ermeni ustalar yapıyordu, benim ustam onlardan öğrendi bu işi ben de ustam da onların öğrencisi sayılırım.
Ustam - 15.09.2021
Başkan Büyükakın: Ahilik kültürü en güzel haliyle Kocaeli'nde yaşatılıyor
Bu anlamda Büyükşehir olarak başlattığımız USTAM projesinin de büyük önem taşıdığını düşünüyorum.
Ustam - 31.08.2021
Ferhan Şensoy'u dostları anlattı: 'Tiyatronun müthiş bir dalı kırıldı'
' Dünyada eşi benzeri olmayan bir ustaydı ' Oyuncu Doğa Rutkay Çok kıymetli bir ustamızdı.
Ustam - 04.08.2021
T.C. Kuşadası Belediyesi
T. C. Kuşadası Belediyesi | SON MEDDAH KUŞADALILARLA BULUŞTUKuşadası Belediyesi, meddah kültürünün son temsilcisi Mehmet Esen'i sanatseverlerle buluşturdu. Usta oyuncu Esen'in tek kişilik gösterisi ayakta alkışlandı. Kuşadası Belediyesi, sanatseverleri tiyatro oyunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak ünlü oyuncu ve meddah kültürünün son temsilcisi Mehmet Esen, Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro'da tek kişilik bir gösteri düzenledi. Kuşadalıların yoğun ilgi gösterdiği meddah oyununu Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülden Güllüdağ Sosyal Yardım İşler Müdürü Hüsnü Yalçın, Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan da izledi. Çeşitli tiyatro oyunları, sinema filmleri ve televizyon dizlerinde oynayan Esen'in tek kişilik gösterisi seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. KUŞADASI BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR EDERİMÇocukluk yaşlarından itibaren başladığı tiyatro serüveninde Erkan Yücel ve Münir Özkul gibi isimlerle sahne alan Mehmet Esen, Kuşadalılarla buluşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Esen, "Kuşadası'nın benim için ayrı bir önemi var. Çünkü bu kentte ustam Erkan Yücel'in ismini taşıyan bir sahne bulunuyor.
title