Üniversite Öğrencisi, Kadın Çiftçiler Yarışmasında Birinci Oldu

Üniversite Öğrencisi, Kadın Çiftçiler Yarışmasında Birinci Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Kültür ve Bilgi Yarışması’nın Döşemealtı etabında Matematik Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Hatice Bülüç, birinci oldu.

Üniversite Öğrencisi, Kadın Çiftçiler Yarışmasında Birinci Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Kültür ve Bilgi Yarışması'nın Döşemealtı etabında Matematik Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Hatice Bülüç, birinci oldu.


Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Kültür ve Bilgi Yarışması'nın Döşemealtı etabı Kaymakamlık Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Mehmet Baygül, Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı İlçe Koordinatörü Nurettin Tursun ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı ile birim müdürleri'nin de izlediği yarışmada 8 çiftçi kadın birincilik için mücadele etti.


Toplam 15 soruluk zorlu yarışmanın sonunda 13 soruya doğru yanıt veren Kovanlık Mahallesi'nden Üniversite öğrencisi Hatice Bülüç birinci oldu. Üniversite öğrencisi Bülüç'e kazandığı bin 500 TL'lik ödülünü veren Kaymakam Baygül, Antalya il etabında Döşemealtı adına birincilik sözü aldı.


Yarışmada ikinciliği kazanan Meryem Tomay'ın 750 TL'lik ödülünü İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, üçüncü olan Melek İpek'e 500 TL'lik ödülünü ise İlçe Koordinatörü Nurettin Tursun verdi. - ANTALYA

Kaynak: İHA