UĞUR BATI HABERLERİ

Uğur Batı haber, Uğur Batı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uğur Batı

Uğur Batı

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1975

Uğur Batı Kimdir ?

Prof.Dr.Uğur Batı, aralarında çok satanlar da olan 19 kitabın yazarıdır. Aynı zamanda her biri 5 yılı aşkın olmak üzere düzenli olarak dünyanın önde gelen dergilerinden Harvard Business Review Türkiye, Bloomberg Businessweek Türkiye, BrandMap, Grafik Tasarım ve Milliyet.com.tr gibi yayınlarda köşe yazarlığı yapmaktadır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Uğur Batı - Dün
İstanbul'da "4. Okul Öncesi Eğitim Zirvesi" yapılacak
Ayrıca zirvede Prof. Dr. Belma Tuğrul, Prof. Dr. M. Akif Kireçci, Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Prof. Dr. Uğur Batı, Doç.
Uğur Batı - 15.03.2021
Levent Uysal: Eğitimin yaşı, zamanı, mekanı olmaz...
TV24 'te eğitim ve gelecek üzerine canlı yayına katılan Levent Uysal, Prof. Dr. Uğur Batı'nın da konuk olduğu canlı yayında eğitimin geleceği, yapay zeka, nesnelerin interneti ve pandemi koşullarında teknolojiyi kullananların nasıl ayakta kaldığını anlattı.
Uğur Batı - 11.12.2020
Müfit Can Saçıntı'nın son filmi, internette izleyicisini bekliyor
Saçıntı'nın senaryosunu kaleme aldığı filmde, Saçıntı'nın yanı sıra Fulden Akyürek, Umut Oğuz, Sami Aksu, Ömer Duran ve Uğur Batı rol aldı.
Uğur Batı - 23.01.2020
Düzensiz gelir beyin sağlığını olumsuz etkiliyor
Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Batı, düzensiz geliri olan kişilerin stres kaynaklı pek çok sorunla karşılaşabildiğini belirterek, "Beyinden ziyade merkezi sinir sistemi dediğimiz daha büyük bir olguyu konuşmamız daha doğru olacaktır.
Uğur Batı - 20.12.2019
2'nci İstanbul Art Show sanat fuarı kapılarını açtı
  Fuar süresince gerçekleştirilecek 'Art Talks-Sanat Sohbetleri' etkinliklerine, Selim İleri, Nedim Gürsel, Ekrem Kahraman, Dr. Fırat Arapoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Prof.
Uğur Batı - 19.12.2019
"2. İstanbul Art Show" sanat fuarı açıldı
Fuar süresince gerçekleştirilecek "Art Talks-Sanat Sohbetleri" etkinliklerine, Selim İleri, Nedim Gürsel, Ekrem Kahraman, Dr. Fırat Arapoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Prof.
Uğur Batı - 15.12.2019
Prof. Dr. Uğur Batı: Beyin kullanılmadıkça küçülüyor
Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Batı, beynin kullanılmadığında yapısal olarak küçüldüğünü belirtti.
Uğur Batı - 04.12.2019
Mercan Dede'nin Post-Truth Odası İstanbul Art Show'da sergilenecek
Fuar süresince gerçekleştirilecek Art Talks/Sanat Sohbetleri etkinliklerine, Selim İleri, Nedim Gürsel, Ekrem Kahraman, Dr. Fırat Arapoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Prof.
Uğur Batı - 06.11.2019
Modanisa.com adına yarışan takım, Avrupa Şampiyonası'na gidiyor
Kar amacı gütmeyen Londra merkezli Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Gamfed'in Türkiye Temsilciliği olan tamamı gönüllülerden kurulu Gamfed Türkiye'nin 2.kez düzenlediği "Gamification Hackathon" 27-29 Eylül tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Galata kampüsünde gerçekleşti. Katılımcıların kendilerine verilen bir iş hedefini hem sorun sahibi firma hem de oyunlaştırma uzmanlarıyla çalışarak 48 saatte bir fikirle çözüm önerdikleri ödüllü bir yarış olan Gamification Hackathon'da oyunlaştırma olarak adlandırılan iş modeli, oyun tasarım tekniklerinin gerçek hayattaki bir sorunu çözmek üzere uygulanıyor. Bu yıl 2.'si düzenlenen ve farklı sektörlerden 16 firma ve sivil toplum örgütünün iş hedefleriyle birlikte mentor olarak destek verdikleri Gamification Hackathon'a Türkiye'nin çeşitli illerinden 16 öğrenci kulübü katıldı. 27 Eylül Cuma akşamı eğitimlerle başlayan Gamification Hackathon kapsamında katılımcı ekipler 48 saat ara vermeden çalışarak iş hedefi veren firmaların sorunlarını çözmeye çalıştılar. Koç ve Sabancı Üniversitelerinin tıp, tarih, bilgisayar mühendisliği, görsel sanatlar, matematik mühendisliği gibi farklı bölüm öğrencilerinden oluşan grubumuz, 48 saat süren macera sonunda Modanisa.com mentorluğunda gerçekleştirdikleri çalışma ile oyunlaştırma mekanikleri kullanılarak Modanisa'nın hem iletişim modeli hem de iş yapış şekillerini değiştirmeyi hedefledi. Etkinlik sonunda Modanisa Lojistik Ekibinin mentorluğu ile hazırladıkları "Pixel Köyü" adındaki uygulama projesiniProf. Dr. Sinan Canan, Migros CRM Direktörü Kına Demirel, Yatırımcı Hande Enes, Prof.Dr. Uğur Batı ve Akademisyen Çakır Aker'den oluşan Jüriye 3 dakikalık bir sunumla anlatan KARMA ekibi birinciliği elde ederken, proje, yakın zamanda lojistik ekibi tarafından hayata geçirilecek.
Uğur Batı - 16.10.2019
"Ebu Hurafe'den Resimler" sergisi açıldı
Yazar Uğur Batı ile ressam Kenan Işık'ın hazırladığı "Ebu Hurafe'den Resimler" adlı sergi, Galeri Işık'ta sanatseverlerle buluştu.
Uğur Batı - 14.10.2019
"Ebu Hurafe'den Resimler" sergisi sanatseverlerle buluşacak
Galeri Işık Teşvikiye'de açılacak sergide, hikaye ve roman yazarı Prof.Dr. Uğur Batı'nın masal kahramanı Ebu Hurafe'nin Kenan Işık tarafından yapılan resimleri yer alacak.
Uğur Batı - 07.10.2019
Binlerce öğrenci yeni akademik yıla 'merhaba' dedi
  "ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİM 5.0 MODELİYLE GELECEĞE HAZIRLIYORUZ"   Prof. Dr. Yalçın konuşmasını şu sözlerle tamamladı:   "Dünya dijital bir dönüşüm yaşıyor. Endüstri 4.0  devrimi olarak adlandırılan ve gelişmiş ülkelerin yoğun biçimde uygulamaya koyduğu 4. Sanayi Devrimi'nin başlattığı üretimi en düşük maliyete indirmeye yönelik bu süreçle üretim ilişkilerinin önemli değişimlere uğrayacağı, yeni yaşam biçimlerinin hatta yeni mesleklerin oluşacağı açıkça görülmektedir. Biz kendilerini bu konsept çerçevesinde Eğitim 5.0 modeliyle geleceğe hazırladığımız öğrencilerimizin eşiğinde durduğumuz tüm değişim ve dönüşüm süreçlerine kolayca adapte olmaları yanı sıra bu süreçleri yöneteceklerine inanıyoruz."   Avrupa Şampiyonu olarak ülkelerine dönen Nişantaşı Üniversitesi Masa Tenisi Takımı ise, törende ödüllerini Levent Uysal'ın elinden aldı. Akademik yılın ilk dersi ise,  Prof. Dr. Uğur Batı'nın yaptığı 'İnsanın Evrensel Yolculuğu: Dalgaları Aşmak' oldu.
Uğur Batı - 26.09.2019
Türkiye'nin en büyük çocuk festivali yarın başlıyor
İstanbul MutluÇocuk festivalinde ailelerin çocukları ile kaliteli, öğretici ve eğlencelizaman geçirmelerini sağlamak amacı ile yola çıkan bu organizasyonda aileler,kendi alanlarında uzman; Uzman Psk. Nurdan Beşen Büyükak, HaticeKübra Tongar, Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül, Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal (AkademisyenAnne), Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Prof. Dr. Uğur Batı, Fırat Neziroğlu gibibirçok değerli ismin söyleşisine katılırken, çocuklar da robotik kodlamaeğitimi, drama, trafik eğitimi, spor, dans, müzik, yoga, çiftçilik, boyama,oyuncak yapımı ve daha birçok atölye alanlarında keyifli vakit geçirerekunutulmaz bir deneyim yaşayacaklardır.
Uğur Batı - 30.04.2019
Geleceğin Tekstil Mühendislerine Müjde
Türkiye'nin ihracat ve istihdamda lider sektörlerinden tekstil ve hazırgiyim sektörleri tarafından başarılı gençlerin tekstil mühendisliklerini tercih etmesi için yürütülen "Modanın Mühendisleri Projesi"nde, tekstil mühendisliğini tercih edecek başarılı gençlere burs verilmesi konusunda son aşamaya gelindi. Modanın Mühendisleri bilgilendirme sunumları tam gaz sürüyor EHKİB tarafından yürütülen ve başarılı öğrencilerin tekstil mühendisliği bölümlerine yönlendirilerek sektörün ihtiyacı olan kaliteli mühendis ihtiyacının karşılanmasını sağlamayı amaçlayan "Modanın Mühendisleri" kapsamındaki etkinlikler devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen projede, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Konferans salonunda rehber öğretmenlere yönelik bir seminer düzenlendi. Prof. Dr. Uğur Batı'nın konuşmacı olduğu etkinlikte EHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş ve İzmir İl Milli Eğitim Müdür Öner Yaşhi açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.
Uğur Batı - 15.03.2019
Kepez Kitap Fuarı
Müfit Can Saçıntı "Mutluluk Şart mı?", Ahmet Vehbi Vakkasoğlu "Yunus Emre'den Günümüze Mesajlar", Tuğrul İnançer "Okumak", Serdar Tuncer "Delilim Yok Kalbimden Başka", Uğur Batı "İnsanın Kusursuz Yolculuğu" ve "Göz Yaşlarım İftiharla Sunar" konulu söyleşi ile Murat Tavlı ve daha birçok yazar söyleşi saatlerinde hayranlarıyla buluşacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Uğur Batı Haberleri | Uğur Batı Kimdir - Haberler - Uğur Batı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Uğur Batı kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul'da 4. Okul Öncesi Eğitim Zirvesi yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 18:28:48. #1.16#

title