Türkiye'nin Yıldızları, Çocuklar İçin Sahneye Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'nin Yıldızları, Çocuklar İçin Sahneye Çıktı

AA - Haberler | Güncel
Türkiye'nin Yıldızları, Çocuklar İçin Sahneye Çıktı

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının önde gelen isimlerini, "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" konserinde sahnede buluşturdu.

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının önde gelen isimlerini, "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" konserinde sahnede buluşturdu.

TİM Maslak Show Center'da, Metin Özülkü'nün direktörlüğünde, futbolcular Mehmet Topal ve Serkan Balcı'nın öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonun sunuculuğunu Selçuk Yöntem yaptı. Gece, projeye destek verenler ve sponsorlara plaket sunulmasının ardından TOÇEV tanıtım filminin yayınıyla başladı.

Projenin öncülüğünü üstlenen Serkan Balcı teşekkür plaketini alırken, Ziraat Türkiye Kupası maçı nedeniyle etkinliğe katılamayan Mehmet Topal'ın plaketini ise Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Ogün Altıparmak aldı.

ABD'de süren tedavisi nedeniyle geceye katılamayan TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, gönderdiği ses kaydıyla projeye destek verenlere teşekkür etti. Uygun, gönderdiği sesli mesajda, "Hayat önümüze ne kadar zorluklar çıkarırsa çıkarsın yürekten inandığımız hayalimizin önüne hiçbir şey geçemez. Bu gece sizlerin sayesinde bir kez daha inandım ki, yürekten inandığımız hayallerimizin peşinden mutlaka gidilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sanatçılardan Feridun Düzağaç böyle bir gecede sahne almaktan dolayı mutlu olduğunu vurgulayarak, "Cüneyt Çakır'la 'Resimdeki Gözyaşları' şarkısını seslendireceğiz. Aslında kendisi 'Depresyondayım' şarkısını seslendirmek istiyordu ama daha sonra, hatalı bir maç yönetiminin ardından bu başlığı atarlar diye şarkıyı değiştirdik. 'Resimdeki Gözyaşları' şarkısını Cüneyt Çakır hocam seçti" değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktör Bülent Korkmaz ise etkinliğe katılan sporculara ve sanatçılara teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Şarkı söyleme becerim olmamasına rağmen, Ayşegül Aldinç ve Metin Özülkü bana çok yardımcı oldu. Ben her zaman sosyal projelerde bulunan biriyim. Güzel ve keyifli bir gece olacağını düşünüyorum. Barış Manço şarkısı söyleyeceğim. Şu anda heyecanım yok ama sahneye çıkınca olacak. Sahne futbol sahası gibi değil. Futbol sahası bizim işimizdi. Farklı bir işte bu becerimizi göstermeye çalışacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız."

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı da eğitim ve sağlıkla ilgili bütün projelerde, özellikle son 10 senedir bulunmaya çalıştığını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Mehmet Topal beni iki ay önce aradığında organizasyondan bahsetti ben de seve seve kabul ettim. Şarkı işin içine girince biraz durakladık. Başka bir sahaya geçmiş oluyoruz. 1994 senesinde kurulmuş TOÇEV, 5 kişiyle başlamış. Biz de bunun için bir katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize. Bizim için güzel bir anı. Gelirin gideceği yer çok önemli. Bunun için son derece mutluyuz."

Türkiye Kupası'nda kulübün daha önce final gördüğünü hatırlatan Avcı, "Finali görmüş bir takım olarak kupaya başlarken yine aynı hedefi koyduk. Hem ligde hem kupada Avrupa kupalarını zorluyoruz. Bunları adım adım devam ettirmek istiyoruz" diye görüşlerini aktardı.

Yıldızlar ve şarkıları

Konserde çocuklar için birlikte sahne alan isimler ve şarkıları ise şöyle:

İpek Açar-Semih Saygıner: "Hep Karanlık-Gönül Sayfam"

Candan Erçetin-Kerem Tunçeri: "Git"

Feridun Düzağaç-Cüneyt Çakır: "Resimdeki Gözyaşları"

Zara-Serkan Balcı: "Ah Yalan Dünya"

Nükhet Duru-Abdullah Avcı: "Sevda"

Murat Dalkılıç-Lale Orta: "Eylen Güzelim"

Ümit Besen-Çağla Büyükakçay: "Alıştım Sana Bir Tanem"

Nilüfer-Gökhan Töre: "Böyle Ayrılık Olmaz"

Ayşegül Aldinç-Bülent Korkmaz: "Kara Sevda"

Kubat-Emre Belözoğlu: "Telli Turnam"

Eda Özülkü-Bekir İrtegün: "Gesi Bağları"

Selami Şahin-Tümer Metin: "Seninle Başım Dertte"

Bülent Serttaş-Metin Tekin ve Rıza Çalımbay: "Dağlar Dağlar"

Mustafa Ceceli-Cüneyt Tanman: "İkinci Bahar"

Fatih Erkoç-Tanju Çolak: "Yıldızların Altında"

Funda Arar-Volkan Babacan: "Arap Saçı"

Metin Özülkü-Burak Yılmaz: "Can Bedenden Çıkmayınca"

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım