Haberler

Türkiye'nin Kerkük Politikası

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Kerkük politikasının belli olduğunu belirterek, "Bütün orada bulunan etnik grupların; Türkmenin, Arabın, Kürdün hep beraber yaşayacağı özel bir statüde olmasıdır" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Kerkük politikasının belli olduğunu belirterek, "Bütün orada bulunan etnik grupların; Türkmenin, Arabın, Kürdün hep beraber yaşayacağı özel bir statüde olmasıdır" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığın 2013 yılı bütçesi görüşmeleri sırasında milletvekillerinden gelen soruları cevapladı. Bakan Davutoğlu, Türkmen nüfusun yoğunlukta olduğu ve Irak Merkezi Hükümeti ile Barzani peşmergesinin karşı karşıya geldiği Kerkük ile ilgili Türkiye'nin politikasını açıkladı. Davutoğlu, Türkiye'nin Kerkük politikasının ne olduğuna yönelik bir soruya, "Kerkük politikamız bellidir. Bütün orada bulunan etnik grupların; Türkmenin, Arabın, Kürdün hep beraber yaşayacağı özel bir statüde olması düşüncemiz ve politikamıza esastır" cevabını verdi.

Davutoğlu ayrıca, Kerkük Vilayet Meclisi'ndeki etnik unsur temsilcilerinin bugün Türkiye'de olduklarını söyleyerek, "Bugün Kerkük Vilayet Meclisi'nin Arap, Kürt, Türkmen bütün unsurlarıyla bizim misafirimiz olmak üzere Türkiye'dedirler. Yarın Konya'da Şeb-i Aruz'a katılacaklar. Bu da Irak'taki değişik kesimlerin ülkemize bakışını yansıtan önemli göstergedir" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ahmet Davutoğlu Türkiye Kerkük Irak Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 26 Şubat 2024 Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 26 Şubat 2024 İzmir su kesintisi listesi! 26 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 26 Şubat 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 26 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 26 Şubat 2024 Ankara su kesintisi listesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu ile ilgili ne söyledi? Ne olmuştu? 27 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: 27 Şubat Salı burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Aytekin Şenlikoğlu kimdir? AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu kaç yaşında, nereli? VAN İFTAR VAKTİ | Van iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri! Fatma Şahin kimdir? AK Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı Fatma Şahin kaç yaşında, nereli? ŞANLIURFA İFTAR VAKTİ | Şanlıurfa iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri! CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 26 Şubat GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! TRABZON İFTAR VAKTİ | Trabzon iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri! TEKİRDAĞ İFTAR VAKTİ | Tekirdağ iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title