Türkiye Bayan Engelli Basketbol Milli Takımı Almanya'ya Farklı Yenildi

Türkiye Bayan Engelli Basketbol Milli Takımı Almanya'ya Farklı Yenildi

Almanya'nın Wetzlar Şehrinde 23 Ağustos-2 Eylül Tarihleri Arasında Yapılacak Olan Avrupa Şampiyonası'na Hazırlık Niteliği Taşıyan Özel Turnuvaya Katılan Türkiye Bayan Engelli Basketbol Milli Takımı İlk Maçında Almanya'ya 26-63 Yenildi.

Türkiye Bayan Engelli Basketbol Milli Takımı Almanya'ya Farklı Yenildi

Almanya'nın Wetzlar şehrinde 23 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'na hazırlık niteliği taşıyan özel turnuvaya katılan Türkiye Bayan Engelli Basketbol Milli Takımı ilk maçında Almanya'ya 26-63 yenildi.

Hamburg'daki Wandsbek Sporthalle'de yapılan turnuvanın ilk maçında az sayıdaki Türk taraftarı karşısında galibiyet arayan milliler, tecrübeli Almanya karşısında farklı yenilmekten kurtulamadı. Müsabakayı izleyenler arasında Hamburg Başkonsolosu Mehmet Dönmez, Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili, milli gururumuz boksör Sinan Şamil Sam ile birlikte Hamburg Beşiktaşlılar Birliği Başkanı Lütfü Kortağ, Hamburg Galatasaraylılar Derneği Başkanı Abdullah Akar ile ataşeler de hazır bulundu.

Müsabaka öncesi engellilere büyük destek veren Serdar Bilgili iki takıma da birer plaket taktim etti ve başlama atışını da kendisi yaparak maça start verdi.

Birinci periyodu 16-8 yenik kapatan milliler, 2. periyotta bir ara beraberliği yakalamasına rağmen devreyi 26-14 yenik kapattı. 3. periyodu 45-22 yenik kapatan millilerimiz, son periyotta da bir varlık gösteremeyince müsabakadan 63-26 yenik ayrıldı.

Müsabakalarda başarılı bir performans gösteren Asiye Emuce, 16 sayı ile en skorer oyuncumuz olurken, Kaptan Aliye Kocasoy 4, Naciye Çakır 4 ve Mine Ercan da 2 sayı kaydetti.

Müsabaka sonrası bir açıklama yapan Antrenör Kamuran Özdemir, "Bu turnuva bizim için sonuç açısından pek önem taşımıyor. Yeni oyuncularımızı kazanmak için deniyoruz" dedi.

Asıl hedeflerinin 23 Ağustos'ta başlayacak Avrupa şampiyonasında ilk üçe girerek Çin'de yapılacak olimpiyatlara katılmak olduğunun da altını çizen Özdemir, "Tecrübe olarak eksiğimiz var ama çok iyi hazırlandık. Bu turnuva da bizim için tecrübe kazanmak açısından faydalı olacak. Asıl hedefimiz Avrupa şampiyonasında 6 ülke arasından ilk üçe girebilmektir" şeklinde konuştu.

Bayanlarımızın ikinci maçta ise İngiltere'ye 49-22 gibi farklı bir sonuçla yenildi.

(ERA-CY-CY-ÖK-D)

Kaynak: İHA