Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı

Bültenler - Haberler | Güncel
Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı

Ankara doğumlu müzik yapımcısı Mert Özcan, aynı zamanda alanında uzman bir radyo ve televizyon kayıt uzmanı yani tonmeister.

Berklee College of Music'de Müzik Produksiyonu ve Mühendisliğini bölümünü hem de kısa sürede dereceyle bitirdikten sonra Los Angeles yolunu tutan Özcan, orada müzik endüstrisinin önemli isimleriyle çalışmalarını sürdüren başarılı bir yapımcı olarak, hayatını Amerika'da sürdürüyor.

John Mayer ve Lady Gaga gibi sanatçılarla çalışmış, çok sayıda Grammy ödülüne sahip olan müzik yapımcısı Jack Joseph Puig ve Blue Microphones tarafından kurulan 22 milyon dolarlık House of Rock stüdyosunda şef tonmeister ve yapımcı olarak 200'ün üzerinde sanatçıyla çalışma başarısı göstererek, sadece stüdyo kayıtlarında değil canlı müzik gösterilerinde de görev almıştır. Steven Tyler ve John Lennon'ın oğlu Julian Lennon'ın konserinde önemli rol oynamış ve Grammy adayı Hiatus Kiayote adlı grubun ve 'All Is Lost' isimli filme bestelediği müzikle Golden Globe ödülü alan Alex Ebert'ın soundtrack konserinde şef tonmeister olarak bu eserlere katkı koymuştur.

Berklee'de okurken bölümünde gösterdiği başarı ve ilgi sayesinde Wayne Wadhams Music Scholars grubuna seçilmiş ve Londra'da Hugh Padgham(Sting, Phil Collins) ve David Henstchel (Elton John, George Harrison) ile Beatles'ın kaydettiği ünlü Abbey Road stüdyosunda ve Mark Knopfler'ın (Dire Straits) British Grove stüdyosunda çalışma fırsatı bulmuştur.

Şu anda kendi müzik prodüksiyon şirketini kurmak için çalışmalarda bulunan Mert Özcan, aynı zamanda Interscope Records (Universal Music) bünyesinde çalışmaya devam ediyor. Amacı kendi dalında yetenekli olan kişileri bir araya getirip; şarkı yazımından, aranje, prodüksiyon ve kayıta kadar herşeyi içeren bir yapım şiketi kurarak, bu hizmeti dünyanın dört bir yanındaki sanatçılara sunmak olarak belirleyen başarılı girişimci, çok kısa bir zaman diliminde bu projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500