TÜRK OFTALMOLOJİ DERNEĞİ HABERLERİ

Türk Oftalmoloji Derneği Haberleri

Türk Oftalmoloji Derneği haber, Türk Oftalmoloji Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Oftalmoloji Derneği - 28.7.2020
Sürekli göz ovalama keratokonus hastalığına yol açabilir
Türk Oftalmoloji Derneği Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Koray Gümüş, keratokonus hastalığının ilerleme riskinin özellikle 10'lu ve 20'li yaşlarda çok yüksek olduğunu, diğer önemli bir risk faktörünün de gözü ovalama olduğunu belirtti.
Türk Oftalmoloji Derneği - 2.7.2020
65 yaş ve üstündekilere "sarı nokta hastalığı" uyarısı
Türk Oftalmoloji Derneği Tıbbi Retina Birimi Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hakan Özdemir, 65 yaş ve üstündeki bireyleri, gözde meydana gelen ve geri dönüşümü olmayan sarı nokta hastalığı konusunda uyardı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 15.4.2020
Türk Oftalmoloji Derneği, Kovid-19 bilgilendirme sayfası hazırladı
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), hem göz doktorlarının hem de vatandaşların faydalanabilmesi için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bilgilendirme sayfası hazırladı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 2.4.2020
Prof. Dr. Can: "Her kırmızı göz, koronavirüs göstergesi değildir"
Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Can, bahar günlerinde alerjik reaksiyonların artarak gözlerin kızardığını ifade ederek, bunun korona belirtisi olarak algılanıp hastane ve kliniklere akın edilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.
Türk Oftalmoloji Derneği - 30.3.2020
Kadınlara "göz çevresine yönelik makyajlara ara verin" uyarısı
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) göz yoluyla bulaşabildiğine dikkati çekerek, makyaj malzemelerini ortak kullanılmaması ve göz çevresine yönelik makyajlara ara verilmesi uyarısında bulundu.
Türk Oftalmoloji Derneği - 18.3.2020
Gözler, koronavirüsün üç bulaşma yerinden biri
Açıklama Türk Oftalmoloji Derneği Okuler Enfeksiyonlar Birim Başkanı Prof.
Türk Oftalmoloji Derneği - 18.3.2020
Türk Oftalmoloji Derneğinden koronavirüsten korunmak için göz hijyeni uyarısı
Türk Oftalmoloji Derneği Okuler Enfeksiyonlar Birim Başkanı Prof. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu, gözlerle daha yoğun temas halinde olan kontakt lens kullananların koronavirüsten korunmak için hijyene dikkat etmesi gerektiğini bildirdi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 29.1.2020
Yenilenen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ameliyathanesi hizmete açıldı
Yıllardır Türk Oftalmoloji Derneği'nin canlı cerrahi eğitim etkinliğine ev sahipliği yaparak göz doktorlarının mezuniyet sonrası eğitiminde de önemli rol oynayan ameliyathanede, eş zamanlı 3 masada genel anestezi, 5 masada lokal anesteziyle operasyon yapılabiliyor.
Türk Oftalmoloji Derneği - 9.11.2019
Diyabeti bulunan 1 milyon kişi kör olma riski taşıyor
Türk Oftalmoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Ziya Kapran, diyabetin etkilediği organların başında gözün retina tabakasının geldiğini belirterek, "Türkiye'de 1 milyon diyabete bağlı körlük riski olan çalışan nüfus var.
Türk Oftalmoloji Derneği - 22.6.2019
"Canlı Cerrahi" sempozyumu İstanbul'da
Türk Oftalmoloji Derneği'nin (TOD) 3. Canlı Cerrahi Sempozyumu İstanbul'da gerçekleştiriliyor.
Türk Oftalmoloji Derneği - 21.11.2018
Tiroit Göz Çıkıklığına Yol Açabilir"
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) 52.
Türk Oftalmoloji Derneği - 19.11.2018
Vsy Biotechnology, "Tod 52. Ulusal Kongresi"Ne Katıldı
Antalya'da düzenlenen "Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) 52. Ulusal Kongresi"nde yerini alan VSY Biotechnology, standında yeniliklerini sergiledi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 19.11.2018
Türk Oftalmoloji Derneği - 19.11.2018
Soner Olgun Göz'e Geldi !
Antalya'da düzenlenen göz hekimlerinin platformu Türk Oftalmoloji Derneği kongresinde Soner Olgun; hekimleri, şarkı ve türküleri ile coşturdu.
Türk Oftalmoloji Derneği - 16.11.2018
Diyabet Hastaları 3 Ayda Bir Göz Hekimine Gitmeli"
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı Prof. Dr. Osman Şevki Arslan, diyabetin, gözü çok etkileyen sistemik bir hastalık olduğunu belirterek, "Diyabetin zararlarından kaçınabilmek için diyabet hastalarının en az 3 ayda bir göz hekimine gitmeleri lazım." dedi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 15.11.2018
Tıpta İlerlemiş Ülkeler Bize Başvuruyor
Türk Oftalmoloji Derneği 52. Ulusal Kongresi 2500 hekimin katılımıyla Antalya Maxx Royal Belek'te başladı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 2.7.2018
Trinova Lensi Canlı Cerrahi ile Hastalara İmplante Edildi
VSY Biotechnology'den yapılan açıklamaya göre, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) tarafından düzenlenen Canlı Cerrahi Günleri'nin ikincisi İstanbul'da gerçekleşti.
Türk Oftalmoloji Derneği - 9.4.2018
Vsy Biotechnology Oftalmolojideki Yeniliklerini Açıkladı
VSY Biotechnology açıklamasına göre, VSY Biotechnology, Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi'nce düzenlenen 38.
Türk Oftalmoloji Derneği - 16.3.2018
"Diyabet Hastaları Yılda Bir Kez Göz Muayenesi Olmalı"
Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı, Türk Diyabet Cemiyeti ve Bayer, şeker hastalığına bağlı görme kaybının tanı ve etkin yönetiminde yaşanan sorunlara dikkati çekmek amacıyla "Diyabeti Tanı, Gözünü Koru" sosyal sorumluluk projesini başlattı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 16.3.2018
Diyabet Hastaları Yılda Bir Kez Göz Muayenesi Olmalı"
Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı, Türk Diyabet Cemiyeti ve Bayer, şeker hastalığına bağlı görme kaybının tanı ve etkin yönetiminde yaşanan sorunlara dikkati çekmek amacıyla "Diyabeti Tanı, Gözünü Koru" sosyal sorumluluk projesini başlattı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 15.3.2018
Diyabeti Tanı, Gözünü Koru" Sosyal Sorumluluk Projesi
Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı, Türk Diyabet Cemiyeti ve Bayer, şeker hastalığına bağlı görme kaybının tanı ve etkin yönetiminde yaşanan sorunlara dikkati çekmek amacıyla "Diyabeti tanı, gözünü koru" sosyal sorumluluk projesini başlattı.
Türk Oftalmoloji Derneği - 31.1.2018
Gaziantep'te "Diyabeti Tanı, Gözünü Koru" Konferansı
Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı ve Türk Diyabet Cemiyeti iş birliğinde düzenlenen konferansla hastalığa dikkat çekildi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 31.1.2018
Diyabetin Göze Etkileri Masaya Yatırıldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı, Türk Diyabet Cemiyeti işbirliğinde Bayer'in desteğiyle hayata geçirilen "Diyabeti Tanı, Gözünü Koru" farkındalık projesiyle diyabet hastaları ve hasta yakınları, diyabete bağlı görme kayıpları konusunda bilgilendirildi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 19.1.2018
Diyabette Yılda Bir Göz Kontrolü Şart"
Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı, Türk Diyabet Cemiyeti iş birliğiyle ve Bayer'in desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katılanlar, bir evin oturma odası olarak tasarlanmış özel alanda üç boyutlu sanat gerçeklik gözlüğüyle, sağlıklı bir bireyle diyabetli ve görme sorunu yaşayan bir bireyin ev yaşamları arasındaki farkı deneyimleme şansı buldu.
Türk Oftalmoloji Derneği - 8.12.2017
"Her 90 Dakikada Bir Kişi Diyabet Nedeniyle Görme Kaybı Yaşıyor" (Yeniden)
Türk Oftalmoloji Derneği ile Novartis'in birlikte hayata geçirdiği 'Diyabete Karşı Gözünü Aç' kampanyası 'Senede 1 Gün' diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Türk Oftalmoloji Derneği - 8.12.2017
"Her 90 Dakikada Bir Kişi Diyabet Nedeniyle Görme Kaybı Yaşıyor"
Türk Oftalmoloji Derneği ile Novartis'in birlikte hayata geçirdiği 'Diyabete Karşı Gözünü Aç' kampanyası 'Senede 1 Gün' diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Türk Oftalmoloji Derneği - 8.12.2017
Türk Oftalmoloji Derneği "Senede 1 Gün" Dedi
Türk Oftalmoloji Derneği, Novartis işbirliği ile hayata geçirdiği "Diyabete Karşı Gözünü Aç" kampanyası ile "Senede 1 Gün" diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Türk Oftalmoloji Derneği - 21.11.2017
Retina Sağlığına İyi Gelen Yemekler Derlendi
Bursalı mutfak şefi ve yazar Ömür Akkor, Türk Oftalmoloji Derneği ve bir ilaç firmasınca şeker ve sarı nokta hastalığına bağlı oluşan görme kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla yapılan çalışmada göz sağlığına yönelik yemek ve tatlı tarifleri derlendi.
Türk Oftalmoloji Derneği - 1.11.2017
Vsy Biotechnology 51. Ulusal Kongre'ye Katıldı
VSY Biotechnology açıklamasına göre, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Kongre'nin 51'incisi bu yıl Antalya'da gerçekleşti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Oftalmoloji Derneği Haberleri | Türk Oftalmoloji Derneği Haber - Haberler - Türk Oftalmoloji Derneği haberleri, son dakika türk oftalmoloji derneği haber ve gelişmeleri burada. Sürekli göz ovalama keratokonus hastalığına yol açabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:22:29. #1.15#
title