Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş Son Yolculuğuna Uğurlandı Yarışına Girdi

Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş Son Yolculuğuna Uğurlandı Yarışına Girdi

Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş son yolculuğuna uğurlandı yarışına girdi Sanatçının sevenleri camiye akın etti Törene katılan bazı vatandaşlar fotoğraf çekme yarışına girdiİSTANBUL - Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla...

Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş son yolculuğuna uğurlandı yarışına girdi
Sanatçının sevenleri camiye akın etti
Törene katılan bazı vatandaşlar fotoğraf çekme yarışına girdi

İSTANBUL - Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla düzenlen devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Törene sırasında bazı vatandaşların fotoğraf çekme yarışan girmesi dikkat çekti.
Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün öğle saatlerinde hayatını kaybeden Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş son yolculuğuna uğurlandı. Hafiftaş için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Teşvikiye Camii'nde devlet töreni düzenlendi. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, İzzet Altınmeşe, Orhan Gencebay, İzzet Yıldızhan, Alişan ve sanat camiasından çok sayıda seveni katıldı.
Sanatçının tabutunun üzerine kırmızı karanfiller bırakan sevenleri gözyaşları arasında dualar okudu.
Hafiftaş'ın naaşı, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilmek üzere cenaze aracına taşındı.
Hafiftaş'ı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer alan Ali Şan, "Dünya tatlısı çok da büyük bir müzisyendi. Çok erken gitti Allah rahmet eylesin" dedi.
Orhan Gencebay ise, "Son derece üzgünüz. Nuray'ımızı kaybettik. O bizim yavrumuzdu. Her şeyiyle harika bir insandı Allah gani gani rahmet eylesin" şeklinde konuştu.
Öte yandan, cenaze törenine katılan bazı vatandaşların ise fotoğraf çekme yarışına girmesi dikkat çekti.

Kaynak: İHA