Haberler

Kozan Kalesi'nin restorasyonu tamamlanıyor

Güncelleme:

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Kalesi'nin restorasyonunun en kısa sürede tamamlanacağını ve turizme kazandırılacağını söyledi. Özgan, AK Parti Adana Milletvekili Sunay Karamık'ı ziyaretinde restorasyon projeleri hakkında bilgi verdi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, en kısa sürede Kozan Kalesi'nin restorasyonunun biteceğini ve turizme kazandırılacağını söyledi.

Kozan Belediye Başkanı Özgan'ı AK Parti Adana Milletvekili Sunay Karamık ziyaret etti. Özgan ziyaret sırasında, restorasyon yapılan tarihi yapılar hakkında bilgi verdi. Özgan, "Sayın vekilimize en önemli restorasyon projelerimizi anlattık. Kozan Kalesi ve Atatürk Parkı'nın genişletilmesi projeleri de konuşuldu" dedi. Özgan, Kozan Kalesi'nin, Çukurova'nın en önemli tarihi ve kültürel miraslarından biri olduğunu belirterek, "Kalenin restorasyonunu tamamlayarak, turizme kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, Atatürk Parkı'nın da genişletilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Parkın, Kozan'ın en önemli değişim alanlarından biri haline gelmesini istiyoruz. İlgilerinden dolayı sonsuz teşekkürler " diye konuştu.

Karamık, ise, istişarenin Kozan için önemli olduğunu belirterek, "Başkanımızla Kozan'ımızın kalkınması ve gelişmesi için gerekli çalışmaları değerlendirdik. Kozan Kalesi'nin restorasyonunun ve Atatürk Parkı'nın genişletilmesi, Kozan'ın turizm potansiyelini artıracaktır. Kozan'ın tarihi ve kültürel değerlerinin korunması ve tanıtılması için yapılacak çalışmalara destek olacağız" ifadelerini kullandı.

Başkan Özgan, Karamık'a, Kozan Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'nde hazırlanan Arıkan Konağı'nın rölyef tablosunu hediye etti. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Sunay Karamık Sunay Karamık Milletvekili Kozan Kalesi Kazım Özgan AK Parti Adana Kozan Belediye Turizm Politika Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title