Tunceli'de "Demokratik Siyaset Buluşmaları" Mitingi
Haberler » Politika » Tunceli'de "Demokratik Siyaset Buluşmaları" Mitingi - Haberler

Tunceli'de "Demokratik Siyaset Buluşmaları" Mitingi

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Tunceli’de partisi tarafından düzenlenen "Demokratik Siyaset Buluşmaları" mitingine katıldı.

Tunceli'de

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 'de partisi tarafından düzenlenen "Demokratik Siyaset Buluşmaları" mitingine katıldı.


Yüksekdağ, Milletvekilleri ve , Tunceli Belediye Eş Başkanları , Nurhayat Altun, HDP İl Başkanı Aslan Çağ ve partililerle birlikte Merkez Seyit Rıza Meydanı'nda düzenlenen Demokratik Siyaset Buluşmaları mitingine katıldı.


Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı miting alanına gelen Yüksekdağ vatandaşlarla tokalaşarak fotoğraf çektirdi.


mitingde konuşan Yüksekdağ, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelere değinerek, "Darbelere karşı demokrasiyi sağlamak için herkese demokratik haklarını sağlamak için kimsenin kaybedecek zamanı yoktur. Eğer Kürt güvende değilse hiç kimse güvende değildir. Eğer Alevi güvende değilse hiç kimse güvende olamaz. Kadın güvende değilse, her gün bu topraklarda, bu sokaklarda ölüm, şiddet, zulüm bu yaşamın bir parçası haline getirilmişse kimse hiçbir yerde huzur bulamaz. Bizler bugün için darbeye karşı hemen demokrasi, özgürlük ve herkese demokrasi, herkese özgürlük diyoruz" dedi. - TUNCELİ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri