Trafik ile Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği Kursu Açılacak
Haberler » Yerel » Haber

Trafik ile Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği Kursu Açılacak

Malatya'da, "Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi" ile "Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği " Kurslarının Açılacağı Bildirildi.

Trafik ile Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği Kursu Açılacak

Malatya'da, "Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi" ile "Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği"kurslarının açılacağı bildirildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Merkez Atatürk İlköğretim Okulu'nda 2-16 Haziran 2008 tarihleri arasında Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi ile 16-30 Haziran 2008 tarihleri arasında da Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği kurslarının açılacağı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği Kursu için başvurular 01 Mayıs-13 Haziran 2008 tarihleri arasında, Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi kursu için başvurular 01 Mayıs-30 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kurslar tüm hafta boyunca saat 17:00'dan sonra düzenlenecektir. Direksiyon kursu için en az ortaöğretim mezunu ve 3 yıllık ehliyete sahip olmak. Trafik ve Çevre Eğitimi kursu için en yüksekokul mezunu ve 1 yıllık ehliyete sahip olmak. Kursların sonunda yazılı sınav yapılacak, ayrıca direksiyon kursu için uygulamalı sınav yapılacaktır. Diploma ve ehliyet sureti mutlaka noter tasdikli olacaktır. Kursiyerler bir defaya mahsus olmak üzere Ziraat Bankası Malatya Şubesi'ndeki müdürlüğümüzün 35009521-5001 nolu hesabına 75 YTL yatıracaklardır." (NA-OÇ-Y) 12.05.2008 12:31 TSİ