Tobruk Haberleri

Tobruk haber, Tobruk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tobruk - 12.04.2021
Libya Temsilciler Meclisi, gelecek hafta bütçe tasarısını tartışacak
Libya Temsilciler Meclisi, 2021 bütçe tasarısını tartışmak üzere 19 Nisan Pazartesi günü Tobruk kentinde toplanacak.
Tobruk - 26.03.2021
Son dakika haberi: AB, Libya'da uluslararası tanınırlığı olmayan eski hükümetin başbakanına yaptırımları kaldırıyor
AB daha ekim ayında da Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile uluslararası tanınırlığı olmayan eski Milli Genel Kongre Başkanı Nuri Ebu Sehmeyn'e yönelik yaptırımları kaldırmıştı.
Tobruk - 20.03.2021
Libya'nın doğusundaki Abidat kabilesi, Hafter'e bağlı güçlerin ihlallerine karşı çıktı
Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'in de mensubu olduğu, ülkenin doğusundaki en büyük kabilelerden birisi olarak bilinen Abidat kabilesi görüntülü açıklama yaptı.
Tobruk - 17.03.2021
Libya'da Hafter'e bağlı güçler, Türk gemilerinin Bingazi Limanı'na girişine karşı olmadıklarını duyurdu
Dibeybe başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Tobruk kentindeki Temsilciler Meclisinde dün yemin etmişti.
Tobruk - 16.03.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said yarın Libya'yı ziyaret ediyor
Dibeybe başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Tobruk kentindeki Temsilciler Meclisinde dün yemin etmişti.
Tobruk - 15.03.2021
Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Temsilciler Meclisinde yemin etti
Abdulhamid Dibeybe başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Tobruk kentindeki Temsilciler Meclisinde yemin etti.
Tobruk - 09.03.2021
Son dakika haberi | Libya'da Başbakan Abdulhamid Dibeybe liderliğindeki Ulusal Birlik Hükümeti'nin güven oylaması yarına ertelendi
Sirte'de toplanan Tobruk Temsilciler Meclisinin, şubat ayında BM öncülüğündeki Libya Siyasi Diyalog Forumu'nda yapılan seçimlerle göreve gelen Dibeybe'nin açıkladığı hükümetin tamamına tek seferde güvenoyu vermesi bekleniyor.
Tobruk - 09.03.2021
Son dakika haberi: Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye ile imzalanan anlaşmanın ülkesinin çıkarına olduğunu söyledi
Sirte'de toplanan Tobruk Temsilciler Meclisinin, şubat ayında BM öncülüğündeki Libya Siyasi Diyalog Forumu'nda yapılan seçimlerle göreve gelen Dibeybe'nin açıkladığı hükümetin tamamına tek seferde güvenoyu vermesi bekleniyor.
Tobruk - 08.03.2021
Son dakika haberleri: Libya'da Dibeybe hükümetinin Temsilciler Meclisindeki güven oylaması salıya ertelendi
Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi, 2014'teki seçimlerin ardından göreve başladı ve toplamda 200 üyesi bulunuyor.
Tobruk - 08.03.2021
Son dakika haberi... Libya'da taraflar yeni hükümet için güvenoyu oturumu öncesinde Sirte'de toplanıyor
Libya Ulusal Birlik Hükümeti Sözcüsü Muhammed Hamuda, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dibeybe'nin Sirte'de bugün gerçekleşecek Tobruk Temsilciler Meclisi güvenoyu oturumu için buraya gittiğini söyledi.
Tobruk - 08.03.2021
Libya ordusu: Hafter milisleri, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği Sirte yolunu açmıyor
Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'in de beraberindeki milletvekilleriyle birlikte Sirte'ye geldiğini belirten Raid, 175 milletvekilinden 120'sinin oturuma katılımının beklendiğini dile getirmişti.
Tobruk - 06.03.2021
Son dakika haber... Libya Başbakanı Dibeybe yeni hükümetin Libyalıların çeşitliliklerini temsil ettiğini bildirdi
Libya'daki Geçici Yürütme Otoritesi, 8 Mart'ta güven oylaması için Sirte'de toplanması planlanan bölünmüş haldeki Tobruk ve Trablus'taki milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Genel Kurulu'na sunmadan önce 27 bakanlıktan oluşan Ulusal Birlik Hükümeti'nin yapısını açıklamıştı.
Tobruk - 06.03.2021
Libya'da 8 Mart'ta güven oylamasına sunulması planlanan geçici hükümetin yapısı açıklandı
Libya'daki Geçici Yürütme Otoritesi, 8 Mart'ta güven oylaması için Sirte'de toplanması planlanan bölünmüş haldeki Tobruk ve Trablus'taki milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Genel Kurulu'na sunmadan önce, 27 bakanlıktan oluşan Ulusal Birlik Hükümeti'nin yapısını açıkladı.
Tobruk - 05.03.2021
Son dakika haberi! ABD'nin Libya Büyükelçisi Norland, "hükümetin görevini yapabilmesi için güvenoyu alması gerektiğini" belirtti
Edinilen son dakika haberine göre ABD'nin Libya Büyükelçisi Richard Norland, Libya'daki karar alıcıların ülkenin "elektrik projesi" gibi hayati projelerin finansmanını sağlamak yönünde adım atması bunun için de Tobruk'taki Temsilciler Meclisi'nin (TM) kendilerine sunulan hükümete "bir an önce güvenoyunu vermesi" gerektiğini söyledi.
Tobruk - 04.03.2021
Son dakika gündem: Libya Başbakanı Dibeybe yeni hükümet listesini Tobruk ve Trablus meclislerine sundu
Son dakika haberleri... Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, yeni hükümet listesini 8 Mart'ta Sirte'de toplanması planlanan bölünmüş haldeki Tobruk ve Trablus'taki milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Başkanlığına sundu.
Tobruk - 04.03.2021
Libya'da hükümete güvenoyu oturumu yapılacak kentin yabancı ve paralı askerlerden arındırılması şartı
Libya'nın bölünmüş haldeki parlamentosu Temsiciler Meclisi'nin bir kısmı Akile Salih başkanlığında ülkenin en doğusundaki Tobruk kentinde bulunurken, diğer kısmı başkent Trablus'ta bulunuyor.
Tobruk - 01.03.2021
Libya'daki askeri komite: Sirte, Temsilciler Meclisinin düzenleyeceği güvenoyu oturumuna hazır
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih 26 Şubat'ta, yeni kurulan Ulusal Birlik Hükümeti'ne güvenoyu vermek için Meclise, 8 Mart'ta oturum düzenleme çağrısı yapmıştı.
Tobruk - 27.02.2021
Libya'daki askeri komite: Temsilciler Meclisinin oturum düzenleyeceği Sirte'de güvenlik sağlanamayacak
Komite Başkanı Ahmed Ebu Şahme, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'in, yeni kurulan Ulusal Birlik Hükümeti'ne güvenoyu vermek için Meclise, 8 Mart'ta oturum düzenleme çağrısının ardından açıklama yaptı.
Tobruk - 27.02.2021
Libya'daki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Salih, Meclisi, 8 Mart'ta güvenoyu oturumu düzenlemeye çağırdı
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, Meclisi, yeni kurulan Ulusal Birlik Hükümeti'ne güvenoyu vermek için 8 Mart'ta oturum düzenlemeye çağırdı.
Tobruk - 26.02.2021
Libya'daki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Salih, Dibeybe'den "ikna edici" hükümet beklediklerini söyledi
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, Başbakan Abdulhamid Dibeybe'nin ikna edici bir hükümet kurmasını umduklarını belirtti.
Tobruk - 25.02.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, hükümet listesini güvenoyu için Temsilciler Meclisine sundu
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, teknokrat isimlerden oluşan yeni hükümet listesini güvenoyu için Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine sunduklarını açıkladı.
Tobruk - 25.02.2021
Son dakika gündem: Libya Başbakanı Dibeybe, hükümet listesini güvenoyu için Temsilciler Meclisine sundu
Son dakika haberlerine göre Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, teknokrat isimlerden oluşan yeni hükümet listesini güvenoyu için Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine sunduklarını açıkladı.
Tobruk - 24.02.2021
Son dakika haber! ABD Libya Büyükelçisi Norland, Akile Salih ile yeni hükümetin güven oylaması hakkında görüştü
Bir son dakika haberine göre ABD'nin Libya Büyükelçisi Richard Norland'ın, Libya'nın Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile ülkede yeni seçilen Ulusal Birlik Hükümetin güven oylaması hakkında görüştüğü bildirildi.
Tobruk - 23.02.2021
Son dakika haberleri: BM Libya Özel Temsilcisi'nden ateşkese uyulsun çağrısı
Libya ziyaretinde 17 Şubat'ta Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, 19 Şubat'ta da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'le görüşen Kubis, geçen cumartesi yaptığı açıklamada, ülkenin yeni yönetiminin başına getirilen Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe'yi desteklemeyi sürdüreceğini ifade etmişti.
Tobruk - 22.02.2021
Türk şirketin Libya'da kurduğu, ülkenin en büyük beton üretim tesisi açıldı
Libya'nın Tripoli, Bingazi, Misrata, Bayda, Zliten, Tobruk, Zultun, Hums ve Zawia şehirlerinde şubeleri bulunan şirketin, bölgedeki güçlü organizasyonel yapısını ve etkin iletişim ağını her geçen gün genişlettiklerini dile getiren Sarı, bu ülkede lojistik, turizm, sanayi, inşaat, petrokimya ve enerji alanlarında yatırım planladıklarını anlattı.
Tobruk - 22.02.2021
Libya yeni yöntemi, İçişleri Bakanı Başağa'ya suikast girişimini şiddetle kınadı
Benzeri bir kınama Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'ten de geldi.
Tobruk - 20.02.2021
Son dakika haberi: BM Özel Temsilcisi Kubis, Libya Başbakanı'nın geniş katılımlı hükümet kurma planından memnun
Kubis, 17 Şubat'ta Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, 19 Şubat'ta da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'le görüşmüştü.
Tobruk - 20.02.2021
Son dakika haberleri! Libya Başbakanı Dibeybe: "Ülke topraklarının tamamında görev alamayacak adayları hükümete kabul etmeyeceğim"
Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 5 Şubat'ta Cenevre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu üyelerinin oylaması sonucunda başbakanlığa seçilen Dibeybe, ülkenin doğusundaki Tobruk kentine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı.
Tobruk - 19.02.2021
BM Temsilcisi Kubis, Hafter ile seçimlerin kolaylaştırılması konusunu görüştü
Kubis, 17 Şubat Çarşamba günü de Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile bir araya gelmiş, görüşmede tarafların 24 Aralık'ta yapılması planlanan seçimlerde aksaklık olmaması konusuna önem vermesi gerektiği vurgulanmıştı.
Tobruk - 19.02.2021
Son dakika haberi... Libya Başbakanı Dibeybe, Temsilciler Meclisi Başkanı Salih ile Tobruk'ta bir araya geldi
Gelen son dakika haberlerine göre Libya'nın yeni seçilen Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile görüştü.
Tobruk - 18.02.2021
BM Temsilcisi Kubis ile Libya Yüksek Seçim Kurulu Başkanı seçim hazırlıklarını görüştü
BM Libya Özel Temsilcisi Kubis dün de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile bir araya gelmişti.
Tobruk - 17.02.2021
BM Temsilcisi Kubis ile Akile Salih, Libya'daki seçimlerde aksaklık olmaması hususuna önem verilmesi gerektiğini bildirdi
Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Jan Kubis, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile bir araya geldi.
Tobruk - 17.02.2021
Libyalı milletvekilleri gelecek hafta yeni Meclis Başkanı'nı seçecek
Ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ve Meclisin Trablus Başkanı Hamude Siyala bir sonraki toplantıya davet edilirken, "gelmemeleri halinde toplantının en yaşlı üye tarafından yürütüleceği" ifade edildi.
Tobruk - 17.02.2021
Libya'da devrik lider Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam başkanlığa aday olabilecek mi?
Ancak Dibeybe 17 Şubat 2011'de patlak veren devrimin yanında yer aldı ve aynı zamanda Libya hükümet güçlerinin Hafter'in milislerine karşı finanse edilmesine katkıda bulundu. Bu da Tobruk Temsilciler Meclisinin (TM) Haziran 2017'de Dibeybe'yi terörizmle suçlanan unsurlar ve birimler listesine dahil etmesine yol açtı.
Tobruk - 14.02.2021
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi, Akile Salih ile ülkedeki siyasi süreci görüştü
Libya'da geçici yönetimin Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi (TM) Başkanı Akile Salih ile bir araya geldi.
Tobruk - 12.02.2021
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi: "Ulusal uzlaşı ve askeri yapının birleştirilmesini hedefliyoruz"
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in kontrolü altındaki Tobruk kentini ziyaret eden Menfi'yi, uluslararası tanınırlığı olmayan hükümete bağlı Tobruk Belediye Başkanı Farac Bu el-Hattabiye ile Hava Kuvvetleri Komutanı Sakr el-Ceruşi karşıladı.
Tobruk - 12.02.2021
Libya'da anayasa referandumu yapılmasa da seçimler gerçekleştirilecek
Toplantı, Libya krizindeki tarafları temsil eden Libya Devlet Yüksek Konseyi ve Tobruk kentindeki Libya Temsilciler Meclisinden (TM) 10'ar kişilik iki heyetin katılımıyla gerçekleştirilmişti.
Tobruk - 11.02.2021
Libya'da sahada galip gelenler masada da kazanabildi mi?
Seçimleri Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ve İçişleri Bakanı Fethi Başağa'nın listesinin kazanması bekleniyordu.
Tobruk - 10.02.2021
Hafter'in Libya'daki geçici yönetimden memnuniyeti yeni bir strateji mi?
Bunun yanı sıra Hafter, Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'le iş birliği içinde Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) güvenoyu verilmemesi için çaba sarf etti.
Tobruk - 09.02.2021
Libyalı taraflar, referanduma sunulacak "anayasa taslağını" görüşmek üzere Mısır'da üçüncü kez toplandı
Birleşmiş Milletler Libya Destek Misyonu (UNSMIL) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mısır yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı, Libya krizindeki tarafları temsil eden Libya Devlet Yüksek Konseyi ve Tobruk kentindeki Libya Temsilciler Meclisi'nden (TM) 10'ar kişilik iki heyetin katılımıyla gerçekleştirildi.
Tobruk - 08.02.2021
GRAFİKLİ-Libya'daki yeni yönetimi yıl sonundaki seçimlere kadar zorlu bir maraton bekliyor
Hükümetin kurulmasındaki işleyiş LSDF'deki seçim sonucunda Başbakan olarak belirlenen Abdulhamid Dibeybe'nin en geç 21 gün içinde yani 26 Şubat'a kadar kabinesini oluşturması gerekiyor. Dibeybe'nin oluşturacağı hükümet listesini ve programını Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine (TM) sunması öngörülüyor.
Tobruk - 07.02.2021
Son dakika haberleri: Mısır Libya'da kurulacak yeni hükümet ile temas kurmaya hazır
Mısır merkezli "MBC Masr" kanalında ünlü sunucu Amr Edib'in programına telefonla bağlanan Sisi, Cenevre'de Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğündeki Libya Siyasi Diyalog Forumu tarafından yapılan oylama sonucu seçilen yeni Libya hükümeti ile, "Tobruk Parlamentosu tarafından onaylanmasının ardından temas kurmaya ve görüşmeye yapmaya hazır olduklarını" ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tobruk Haberleri | Tobruk Haber - Haberler - Tobruk haberleri, son dakika tobruk haber ve gelişmeleri burada. Libya Temsilciler Meclisi, gelecek hafta bütçe tasarısını tartışacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:36:32. #1.14#

title