Haberler

Terapi Yastığıyla Avrupa'ya Açıldı

Tekstil Sektöründeki Kriz Nedeniyle Fabrikasını Kapatıp, İş Değiştiren Denizlili Sanayici Halil Derici, Terapi Yastıkları Üreterek İhracat Yapmaya Başladı.

Tekstil sektöründeki kriz nedeniyle fabrikasını kapatıp, iş değiştiren Denizlili sanayici Halil Derici, terapi yastıkları üreterek ihracat yapmaya başladı.

DENİZLİ tekstilinin tanınmış sanayicilerinden Halil Derici, ekonomik krizi arkada bırakmanın yolunu sektör değiştirmekte buldu. Almanya, İngiltere ve Finlandiya’ya yılda 3 milyon dolarlık ihracat yapan Derici, sektördeki sıkıntıların artıp, kar marjlarının düşmesinin üstüne küresel kriz de gelince makinelerini satıp, fabrikasını kapattı. İş değiştiren Derici, Denizli-İzmir Karayolu üzerinde satın aldığı arsaya 3 bin metrekaresi kapalı yeni tesis kurdu. “Deka Tekstil” adı altında kurulan tesiste, içerisinde kiraz ve vişne çekirdeği, buğday, arpa, çavdar gibi tahıllar, okaliptus, defne yaprağı, lavanta, biberiye gibi doğal ürünler bulunan, “kuşak”, “omuzluk”, “belden bağlama” ve “genel yastık” olarak dört tip terapi yastığı üretmeye başladı.

Yılda 700 bin yastık

Derici, eski işinde ihracat yaptığı firmalardan birinden gelen talep üzerine romatizma, kireçlenme, bel ve karın ağrıları ile bebeklerde gaz sorununa iyi geldiği belirtilen terapi yastıklarının ihracatına başladı. İlk zamanlar yılda 5 bin yastık üreten Derici, sayıyı 700 bine çıkardı. Karkasını tescil ettirip, Ekotek Belgesi ile Sağlık Bakanlığı’ndan sertifikalarını aldığı buz ve sıcak su torbasına alternatif olarak üretilen terapi yastıklarının tamamını başta Almanya olmak üzere Belçika, Finlandiya, Rusya, Polonya, Yunanistan, Hollanda’ya ihraç eden Halil Derici, iç piyasaya açılmayı düşünmediklerini söyledi.

1.5 milyon dolarlık ihracat

İşadamı Halil Derici, terapi yastıklarının iki türlü basit bir kullanımı olduğunu belirterek, “Sıcak veya soğuk olarak kullanılmak istendiğinde ürünün üzerindeki kullanma talimatına göre fırında ısıtmak ya da derin dondurucularda bekletmek yeterli” dedi. Terapi yastığına talebin çok fazla olduğunu belirten Derici, yıllık 1.5 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını kaydetti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title