Temel Karamollaoğlu'nun "Demokrasi" çıkışı akıllara Aysun Kayacı'yı getirdi

Temel Karamollaoğlu'nun "Demokrasi" çıkışı akıllara Aysun Kayacı'yı getirdi

25.05.2020 13:15 | Son Güncelleme: 26.05.2020 08:35

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Temel Karamollaoğlu, demokrasinin herkesi muhatap almasının hem avantaj hem dezavantaj olduğunu belirterek alimin de cahilin de bir oya sahip olduğunu dile getirdi. Karamollaoğlu'nun bu çıkışı, "Benim oyumla çobanın oyu bir mi?" diyen Aysun Kayacı'yı akıllara getirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir televizyon programında "Demokrasiye nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna, "Demokrasi en ideal çözüm değil ancak mevcutların en geçerlisi. Dezavantajı şu alimi de cahili de bir oya sahip" diye cevap verdi. Karamollaoğlu'nun bu çıkışı "Benim oyumla çobanın oyu bir değil" diyen Aysun Kayacı'yı akıllara getirdi.

"DEMOKRASİ EN İDEAL ÇÖZÜM DEĞİL"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de Özlem Gürses'in programına konuk olarak soruları yanıtladı. Saadet Partsinin Lideri, programda, demokrasi ve oyun değerine ilişkin yaptığı açıklamalar, yıllar önce Aysun Kayacı'nın "Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?" polemiğini akıllara getirdi. Karamollaoğlu, Gürses'in "Demokrasiye nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna, "Demokrasi en ideal çözüm mü? Yok. Ama şuanda mevcutların en geçerli olanı. Herkes onu söylüyor. İnsanoğlunun bulabildiği en iyi siyasi model" diyerek cevap verdi.

Temel Karamollaoğlu demokrasiyi yorumladı: Alimi de cahili de bir oya sahip

"DEMOKRASİNİN ALİMLE CAHİL ARASINDA AYRIM YAPMAMASI DEZAVANTAJ"

Demokrasinin probleminin, alimin de cahilin de bir oyunun olması olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, "Bu demokrasinin herkesi muhatap alması bir avantaj, ama herkesi muhatap alması ve bir ayrım yapmaması alimle cahil arasında da bir dezavantaj. Bu şunu gösteriyor insanları etkilemeye bağlı, demokraside güçlü olabilmek iktidara gelebilmek halkın oyunun çoğunluğunu veya başka ortamlara göre çoğunluğu olmasa bile kahir çoğunluğunu sizin almanız gerekiyor ki iktidara gelebilesiniz veya koalisyonlar kurabilme ihtimaliniz ortada olsun." dedi.

AYSUN KAYACI'YI HATIRLATTI

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nun bu çıkışı, bir döneme damga vuran isimlerin başında gelen ve "Benim oyumla çobanın oyu bir değil" çıkışına imza atan Aysun Kayacı'yı akıllara getirdi.

Temel Karamollaoğlu'nun 'Demokrasi' çıkışı akıllara Aysun Kayacı'yı getirdi

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

CHP'li Kaya'dan MEB bütçesi eleştirisi Açıklaması - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Nasıl İstiklal Harbimizde Gazi Mustafa Kemal Paşa ordumuza "İlk hedefiniz Akdeniz" diyerek istikamet göstermişse, bugün bizim... - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "DEAŞ ile gerçek anlamda sadece Türkiye mücadele etmektedir. - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Bize verilen sözler tutularak buralardaki tüm teröristler belirlediğimiz hattın dışına çıkartılmazsa, ihtiyaç duyduğumuz her... - HaberSon dakika! Adalet Bakanı Gül'den "Charlie Hebdo'ya soruşturma" yorumu Açıklaması - HaberSon Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma - HaberlerToplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti - HaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar - HaberSon dakika haberleri... Başkan Sabırlı'dan kongreye davet - HaberCHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı - HaberSon dakika haberi | Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü - HaberSon dakika haberleri: Barzani'nin partisi KDP: "PKK, IKBY halkı için tehlike oluşturuyor" - HaberSon dakika haberleri: Oktay: "2020 yılı sonunda bütçe hedefini geçmeyi ve 791 milyar lira vergi toplamayı hedefliyoruz - Haber
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temel Karamollaoğlu'nun "Demokrasi" çıkışı akıllara Aysun Kayacı'yı getirdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 13:10:23. #1.15#
title