Haberler

  Uyarıları Ciddiye Almıyoruz!

  Abone Ol

  Bilgisayarınızda bir iş yaparken, karşınıza çıkan uyarı mesajlarını ciddiye alıyor musunuz? Görünüşe göre pek çok kişi, almıyor!

  Yeni bir araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının, cihazlarında karşılaştıkları güvenlik alarmlarının yüzde 90'ını dikkate almadığı ortaya çıktı. Brigham Young Üniversitesi bünyesindeki bir grup araştırmacı tarafından gerçekleştirilen çalışmada kullanıcılara gelen bu uyarıların oldukça güncel olduğu fakat kullanıcılarda stres yaratmak ve üretkenliği düşürmek gibi bir etkisi olabileceği görüldü. Araştırma ekibi bu durumu da zihnimizin çoklu görevler ifa etmede zorlanmasıyla açıklıyor.

  Araştırma kapsamında katılımcılara, bilgisayar kullandıkları süreler boyunca zihinsel aktivitelerini ölçen sensörler bağlanıyor. Elde edilen veriler ise kullanıcıların, bir güvenlik alarmına odaklandıklarında bu alarmdan önce yapıkları şeye devam etme becerilerinde belirgin bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

  Araştırmaya dahil olan katılımcıların yüzde 87 gibi büyük bir çoğunluğunun, o esnada bir işlem yapıyorlarsa gelen güvenlik alarmlarını görmezden geldikleri fark edildi.

  Bakmadan Geçme

  3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
  1000
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title