Haberler

  American Airlines, Boeing 737 Max Seferlerini Kasım Ayına Kadar İptal Etti

  Geçtiğimiz aylarda ölümcül kazalara karışan Boeing 737 Max, American Airlines tarafından bir süre kullanılmayacak. Daha öncede çeşitli hava yolu firmaları 737 Max'leri bir süre kullanmama kararı almıştı.

  United Airlines, Ekim ayına kadar 5.000 Boeing 737 Max uçuşunu iptal ettiğini açıkladıktan sadece birkaç gün sonra, American Airlines 2 Kasım'a kadar bileti kesilmiş Boeing 737 Max uçuşlarını askıya alacağını açıkladı. Boeing şirketine büyük bir kriz yaşatan 737 Max serisi, havayolu şirketlerine de bir takım önlemler almayı zorunlu kıldı. American Airlines, 3 Eylül'e kadar uçuşlarını iptal etmişti fakat FAA, uçağın uçuş panelinde yeni bir sorunla karşılaştıktan sonra 737 Max'ın geri dönüş tarihini erteledi.

  American Airlines, Boeing 737 Max'ın yaklaşık olarak her gün 115 uçuş gerçekleştirdiğini ve bu yolculukları iptal etmek zorunda kaldıkları için çok büyük zararlara uğradıklarını açıkladı. Boeing 737 Max krizi, şirkete yılın ikinci çeyreğinde 185 milyon dolara mal oldu. American Airlines'ın şu an için 24 adet Boeing 737 Max uçağı var ve CNBC'ye göre Boeing'den sipariş edilmiş 76 tane de hâlihazırda bekliyor.

  Boeing 737 Max'ta bulunan bir yazılım sorunun Etiyopya ve Endonezya'da iki ölümcül kazaya neden olması, şirketin büyük bir baskıya maruz kalmasına neden oldu. Manevra Karakteristikleri Artırma Sistemi (MCAS) olarak bilinen bu yazılım, uçağın adeta kara listeye eklenmesine neden oldu. Bu sistemdeki hataya göre uçakta hatalı bir sensör olması durumunda sistem, uçağın pistte olduğunu düşünerek burun kısmını aşağı doğru itiyor ve bunun sonunda da yere çakılma durumu meydana geliyor. Bu sistem üzerine pilotlar eğitilmedi ve böyle bir durumda ne yapacaklarını bilmiyorlardı.

  Kaynak: WebTekno / Teknoloji

  Boeing 737 Boeing Eylül Haberler

  Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

  Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

  10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title