Tavşanlı'da "Sinema Günleri"
Haberler » Yerel » Tavşanlı'da "Sinema Günleri" - Haberler

Tavşanlı'da "Sinema Günleri"

Sinema günleri kapsamında ''Benim Dünyam'' adlı film gösterime girecek

Tavşanlı'da

Belediyesi, ilçede kış aylarında sosyal aktivitenin azalması nedeniyle "Sinema Günleri Projesi" kapsamında film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda bugün Belediye Kültür Sarayı Sinema Salonu'nda yönetmenliğini 'in yaptığı "Benim Dünyam" adlı film gösterime girecek. 

Filmde Ela (Beren Saat), henüz iki yaşındayken geçirdiği hastalık nedeniyle hem gözlerini hem de duyma yetisini kaybeder. Bundan sonra çevresiyle tamamen uyumsuz biri olarak yetişir. Bu durum genç kızı iyileştirmek için hayatını adayan Mahir Hoca (Uğur Yücel) ile tanışana dek devam eder. TMC Prodüksiyon tarafından çekilen film, Hint yapımı bol ödüllü 2005 yılı yapımı "Black"  filminden uyarlanmış. Drama türündeki filmde Beren Saat, doğuştan kör, sağır ve dilsiz rolünde, Uğur Yücel ise genç kızın hayatına girip, ona engellerinden sıyrılıp yaşamayı tanıtan öğretmen rolünde izleyici karşısına çıkıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı açıklamada, kış aylarında yavaşlayan sosyal hayata, sinemayla bir nebze de olsa renk getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Güler, organizasyonlarının kış boyunca süreceğini de ifade etti. - Kütahya

Kaynak: AA

Manşet

Haberler