Ahmet Uluçay Haberleri

Ahmet Uluçay haber, Ahmet Uluçay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Uluçay - 04.12.2020
"6. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması" çevrim içi izlenebilecek
Onur Ödülü'nün Ahmet Uluçay'ın ailesine, diğer ödüllerin de sahiplerine takdim edileceği Gala ve Ödül Gecesi ise 9 Aralık'ta TVNET kanalında yayınlanacak.
Ahmet Uluçay - 19.11.2020
"6. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın finalistleri açıklandı
Onur konuğu olarak Ahmet Uluçay Nazlı, bu yıl ulusal ve uluslararası olmak üzere 2 ayrı bölüm, 4 ayrı kategoride en iyi eserlere ödül vermeyi planladıklarını söyledi.
Ahmet Uluçay - 07.10.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak kısa filmler açıklandı
Kurmaca ve belgesel film yarışmalarında en iyi filmlerin 10'ar bin liralık ödül ve ulusal kısa kurmaca kategorisinde bir filmin 5 bin liralık İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü alacağı festivalin, yarışmalı kısa bölümlerindeki bütün filmler aynı zamanda 25 bin liralık Ahmet Uluçay Büyük Ödülüne aday olacak.
Ahmet Uluçay - 06.09.2020
9'uncu Kısa Film Senaryo Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi
"Ahmet Uluçay Özel Ödülü"nü ise İzmir'den yarışmaya katılan Barış Tutunan "Vefa Borcu" adlı senaryosuyla kazandı.
Ahmet Uluçay - 22.08.2020
ÖĞ-DER 9. Kısa Film Senaryo Yarışması'nın sonuçları açıklandı
"Ayşe Şasa Özel Ödülü"ne "İnsan Olmak" adlı senaryosuyla Ankara'dan Cafer Taner Günay layık görülürken, "Ahmet Uluçay Özel Ödülü"nü ise İzmir'den yarışmaya katılan Barış Tutunan, "Vefa Borcu" senaryosuyla kazandı.
Ahmet Uluçay - 28.07.2020
8. Boğaziçi Film Festivali 23 Ekim'de başlayacak
Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki filmlerin yarışacağı "Ulusal Kısa Film Yarışması"nda ve "Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması"nda en iyi filme 10'ar bin lira ödül verilecek. Festivalin yarışmalı kısa bölümlerinde yer alan tüm filmler aynı zamanda 25 bin liralık "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü" için de aday olacak.
Ahmet Uluçay - 28.07.2020
8. Boğaziçi Film Festivali 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek!
Kısa Film Yönetmenlerine 45.000 TL Ödül! Festivalin ilk yılından itibaren kısa filme olan desteği sürerek, Ulusal Kısa Kurmaca Film ve Ulusal Kısa Belgesel Film olmak üzere yarışmalı iki farklı kategoride devam edecek. Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki filmlerin yarışacağı Ulusal Kısa Film Yarışması'nda en iyi film 10.000 TL'lik ödüle uzanırken, Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması'nda da en iyi filme 10.000 TL para ödülü verilecek. Festivalin yarışmalı kısa bölümlerinde yer alan tüm filmler aynı zamanda 25.000 TL'lik Ahmet Uluçay Büyük Ödülü için de aday olacak.
Ahmet Uluçay - 25.10.2019
"7. Boğaziçi Film Festivali" sona erdi
Ulusal kategoride "En İyi Kısa Kurmaca Film" ödülü "Boşluk" filmiyle Elif Eda Karagöz'e, "En İyi Ulusal Kısa Belgesel" ödülü "Amca" yapımıyla Senem Bay'a verildi. Uluslararası kategoride ise "En İyi Kısa Kurmaca Film Ödülüne "Nefta Futbol Kulübü" filmiyle Yves Piat layık görülürken film ayrıca 25 bin lira değerindeki "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü"nün de sahibi oldu.
Ahmet Uluçay - 01.10.2019
7. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu
Festivalin tüm kategorilerinde yarışan kısa filmler içerisinden kısa kurmaca ve kısa belgesel jürisinin değerlendirmeleriyle seçilecek en iyi filme 25 bin lira değerindeki "Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü" takdim edilecek.
Ahmet Uluçay - 26.08.2019
Yaz tatilini öğrencileriyle film çekerek geçirdi
Çeşitli yarışma ve festivallere katılan Altunkaynak, "Hak-İş Emeğe Saygı Kısa Film Yarışması", "1 Hadis 1 Film Kısa Film Yarışması", "Ahmet Uluçay Ulusal Kısa film Yarışması" ve "Türkiye Değer Ödülleri Kısa Film Yarışması"nda dereceler elde etti.
Ahmet Uluçay - 30.06.2019
"Boğaziçi Film Festivali" başvuruları başladı
Festivalin başından beri süren kısa film desteği ise "Kısa Kurmaca Film" ve "Kısa Belgesel Film" olmak üzere iki farklı kategoride devam edecek. Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki filmlerin yarışacağı festivalde her iki kategoride bir film 10'ar bin liralık ödülün sahibi olacak. Ayrıca tüm kısa filmler 25 bin lira değerindeki "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü" için de yarışacak.
Ahmet Uluçay - 14.06.2019
Merhum yönetmen Ahmet Uluçay anısına kısa film yarışması
Tavşanlı ilçesinde, Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezince orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin ödüllü yönetmeni merhum Ahmet Uluçay'ı koun alan "Düşümdeki Sinema" adlı kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Ahmet Uluçay - 30.04.2019
İFSAK'ın 60.Yılında Kısa Film Festivali Başlıyor
2009 yılında kaybettiğimiz yönetmen Ahmet Uluçay da festival kapsamında anılacak.
Ahmet Uluçay - 07.12.2018
Hobi İçin Yaptığı Yelkenli Maketleriyle Sergi Açıyor
Kütahya'nın kuruluşun toprağı olduğunu, okyanuslar aşan Osmanlı devletinin mirasını taşıdığını, Atatürk'ün de Dumlupınar'da Akdeniz'i hedef gösterdiğini anımsatan Şavlı, şöyle konuştu: "Bizim çocukluğumuzda ulaşım bu kadar kolay değildi. Denizle tanışmamız biraz geç oldu. İlçemizden bir çay geçiyor. Ayrıca termal kaynakların etkisiyle yüzmeye erken başlarız. Ancak sanıyorum, bizde bu gemi merakı kültürel. Hemşehrimiz sinemacı Ahmet Uluçay'ın da ilk ve tek uzun metrajlı filminin adı (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak) da belki bundandır.
Ahmet Uluçay - 30.11.2018
Meb, Yönetmen Ahmet Uluçay'ı Unutmadı
Ödüllü yönetmen ve senarist Ahmet Uluçay'ın adı, doğduğu ilçedeki Tavşanlı Bilim ve Sanat Merkezi'ne verildi.
Ahmet Uluçay - 03.11.2018
6. Boğaziçi Film Festivali Sona Erdi
Ulusal kategoride Gökçe Erdem'in "Titanyum", uluslararası kategoride ise Thanasis Neofotistos'un "Patision Avenue" filminin "En İyi Kısa Kurmaca Film" seçildiği festivalde, ulusalda Nesli Özalp'in yönettiği "Dönüş"e, uluslararasında ise Monika Kotecka ile Karolina Poryzala'nın birlikte yönettiği "Volte"ye "En İyi Kısa Belgesel Film" ödülü verildi. "Volte" ayrıca 25 bin lira değerindeki "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü"nün de sahibi oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Uluçay Haberleri | Ahmet Uluçay Kimdir - Haberler - Ahmet Uluçay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Uluçay kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi! Samsunlu lise öğrencisi Kovid-19 ve uzaktan eğitim konulu kısa filmiy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 06:50:42. #1.15#
title