Trabzon'u ayağa kaldıran "haç" sembolleri yıkıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Trabzon'u ayağa kaldıran "haç" sembolleri yıkıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Trabzon'a bağlı Akçaabat ilçesinde 1800 rakımlı Kayabaşı Yaylası'nda iki Arap ailenin satın aldıkları arsa üzerine yaptıkları iki konutun dış cephesindeki 'haç' sembolü, gelen tepkiler üzerine yıkıldı.

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Kayabaşı Yaylası'nda Arap turistlerin satın aldığı arsa üzerine yaptıkları iki konutun dış cephesindeki 'haç' sembolü gelen tepkiler üzerine yıkıldı.

Akçaabat ilçesindeki yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olan 1800 rakımlı Kayabaşı Yaylası'nda iki Arap ailenin satın aldıkları arsa üzerine yaptıkları evin dış cephesindeki "haç" sembolü tartışmalara neden oldu. Hristiyanların dini sembolünü anımsattığı için tepkilere neden olan "haç" sembolü alınan karar gereği yıkıldı.

Tartışılan 'haç' sembolleri yıkıldıTartışma yaratan evlerin önceki hali...

"PROJE USULÜNE UYGUN YAPILACAK"

"Haç" sembolünün yıkımının ardından yaklaşık 2 aydır hiçbir çalışmanın yapılmadığı evlerin işçilerinden yöre sakini Hüseyin Marabaoğlu, "Kesin olmamakla bizim bildiğimiz müteahhidin proje dışında işi yaptığı. Proje dışında yapılan işçilikte de bu şekil ortaya çıktı. İnşatların bir takım işçiliğinde ben de vardım. İşçilik bu şekilde ortaya çıktıktan sonra halk arasında söylentiye sebep oldu. Hatta çevrede bile söylentiye sebep oldu. Nihayetinde müteahhit de bunu yıktı. Yıktıktan sonra proje usulüne uygun yapılacağı düşüncesiyle beraber şu anda beklemekte" dedi.

Tartışılan 'haç' sembolleri yıkıldıTartışmalar üzerine evin dış cephesindeki sembol ortadan kaldırıldı

"KÖYÜMÜZDE BU KABUL EDİLEMEZ"

"Haç" sembolüne benzeyen yapıdan rahatsız olduklarını dile getiren Marabaoğlu, "Yaklaşık 2 aydır bu şekilde yıkılmış duruyor. Yıkma işinde biz de vardık. Çevrede haç işaretine benzetildi diye söylenti oldu. Köyümüzde bu kabul edilemez. Bundan biz de rahatsız olduk" ifadelerini kullandı.

Trabzon'u ayağa kaldıran haç sembolleri yıkıldı

Trabzon'u ayağa kaldıran haç sembolleri yıkıldı

Trabzon'u ayağa kaldıran haç sembolleri yıkıldı

Trabzon'u ayağa kaldıran haç sembolleri yıkıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title