Talimhane Haberleri

Talimhane haber, Talimhane son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Talimhane - 16.9.2020
Son dakika haber | Bakan Karaismailoğlu: "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun geçmişten gelen tecrübesiyle...
Kurum olarak elektronik haberleşme ve posta sektöründe tüketici hak ve menfaatlerinin korunması, sektörde etkin ve sürdürülebilir rekabetin sağlanması, bilgi ve haberleşme güvenliği gibi görev alanları kapsamında pek çok düzenlemeye imza attıklarını vurgulayan Karagözoğlu, şunları kaydetti: "İçinde bulunduğumuz ve biran önce hayırlısı ile son bulmasını temenni ettiğimi pandemi sürecinde de önemli düzenlemeler yapıyoruz. Pandemi süreci, haberleşmenin hayati bir öneme sahip olduğunu hepimize gösterdi. Bu süreçte insanımızın hayatını uzaktan, temassız elektronik ortamlarda yapılan işlemler kolaylaştırdı. Bu açıdan gerek elektronik haberleşme gerekse posta sektörünün pandemi ile mücadelede rolü çok büyük. Kurum olarak posta gönderilerinin temassız teslimi için gerekli düzenlemeyi posta sektörümüzle paylaştık. Ayrıca, 5809 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile abonelik sözleşmelerinin kurumumuzun belirleyeceği yöntemlerle elektronik ortamda yapılabilmesi hususu hükme bağlanmış oldu. Bu kapsamda, elektronik ortamda kimlik doğrulama yöntemlerinin belirlenmesi çalışmalarını kurumumuz koordinasyonunda işletmecilerimiz ile birlikte yürütüyoruz. İşletmecilerimize katkıları için teşekkür ediyorum." Pandemi sürecinde yaptıkları ikinci önemli kanuni düzenlemenin 5651 sayılı kanunda yapıldığını ifade eden Karagözoğlu, "İnternet ve özellikle sosyal ağlar bakımından bu önemli düzenleme ile BTK olarak sorumluluğumuz daha da arttı. Ülkemizin ve vatandaşlarımızın ilgili alanda hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla BTK olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ülkemizin geleceği için en az haberleşme kadar önemli diğer bir konu ise yazılım. Bugün, yeni dünyayı yazılım şekillendiriyor. BTK olarak yerli ve milli ürün geliştirmesine var gücümüzle destek oluyoruz. 2017 yılında kurumumuz bünyesinde kurulan BTK Akademi ile teknoloji alanında sertifika programları, online eğitimler, seminerler, konferanslar gibi etkinlikler düzenliyor, Siber Talimhane, Siber Güvenlik, Güvenlik Testi, Adli Bilişim alanlarında eğitimler veriyoruz" aktarımında bulundu.
Talimhane - 12.9.2020
DT: Beyoğlu Talimhane etkinlikleri ve İzmir'de sahnelenen oyunlar ertelendi
Devlet Tiyatroları (DT), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle İzmir'de salonlarda sahnelenen oyunlar ile İstanbul'da Beyoğlu Talimhane etkinliklerinin ertelendiğini bildirdi.
Talimhane - 11.9.2020
İDOB "Gala Konser" ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), sezon açılışından sonraki ilk konserini yarın Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde verecek.
Talimhane - 10.9.2020
Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Cantürk, Talimhane Sahne'de konser verdi
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de, piyanist Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Kantürk konser verdi.
Talimhane - 10.9.2020
"Her Şey Yolundaymış Gibi" oyunu prömiyer yaptı
Karslıoğlu, "Her Şey Yolundaymış Gibi" oyununda, seyircilerin bir koltuk boş bırakarak oturduğuna işaret ederek, şu bilgileri verdi: "Girişte dezenfektanlar var ve izleyiciler için maske zorunluluğu var. Maskesiz kimse oyunlara giremiyor ve rica ediyorum maskelerini herkes burnunun üzerinde tutsun. Oyuncularımızın korunması için gereken tedbirleri de aldık. Bundan sonraki süreç, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun alacağı kararlar doğrultusunda ilerleyecektir tabii ki. Bir kısıtlama gelmedikçe, biz oynamaya devam edeceğiz. Bizim özlediğimiz kadar, seyircinin de bizi özlediğini gördük. Oyunlarımızın biletleri kalmadı çünkü." Bu süreçte sahne sayısının azaltıldığını sözlerine ekleyen Karslıoğlu, Mecidiyeköy'deki iki sahne ile Garibaldi, Üsküdar ve Talimhane sahnelerinde oyun sergilemeye devam ettiklerini aktardı.
Talimhane - 8.9.2020
"Necip Fazıl Şiirleri ve Yücel Arzen Besteleri ile Türklerin Anadolu'yu Yurt Edinmeleri" konseri
Beyoğlu Talimhane Sahne'de izleyiciyle buluşan konser; İstikbal, Erciyes Anadolu Holding ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) iş birliğinde düzenlendi.
Talimhane - 5.9.2020
"Aziz Dostum Çehov" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Zafer Algöz'ün yönettiği "Aziz Dostum Çehov" oyunu, Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de izleyicilerle buluştu.
Talimhane - 30.8.2020
Napoliten şarkıları, Talimhane Sahne'de yankılandı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Napoliten konserinde müzikseverlere duygu dolu anlar yaşattı.
Talimhane - 25.8.2020
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Napoliten konserinde sanatseverlerle buluşacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Beyoğlu Belediyesi iş birliğinde düzenlenen konser, 29 Ağustos'ta Talimhane Sahne'de izlenebilecek.
Talimhane - 22.8.2020
Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye, Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" oyunu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de izleyicilerle buluştu.
Talimhane - 16.8.2020
İDOB Talimhane Sahne'de izleyicisiyle buluştu
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Modern Dans Topluluğu (MDT), sanatseverlerle bir araya geldi.
Talimhane - 13.8.2020
Zorlu PSM ekimde kapılarını yeniden sanatseverlere açacak
Komedyen ve oyuncu Doğu Demirkol, tek kişilik stand up gösterisiyle 17 Ekim'de, Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı "Gerçek" oyunu 19 Ekim ve 20 Ekim'de, Berkay Ateş'e 25.
Talimhane - 11.8.2020
Kardeşini tinerle yaktığı iddia edilen şüpheli yakalandı
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün 17.45 sıralarında Beyoğlu Talimhane Sokak üzerinde Serkan D'nin yanmış halde yaralı bulunması olayına ilişkin çalışma başlattı.
Talimhane - 9.8.2020
"Bir Nefes Dede Korkut" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Gökçe Kurt Elitez'in yönettiği "Bir Nefes Dede Korkut" oyunu, Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de izleyicilerle buluştu.
Talimhane - 6.8.2020
İDOB, İstanbul ve Bodrum'da konser verecek
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin alınacağı etkinliklerde İDOB sanatçıları, 8 Ağustos'ta Bodrum Kalesi'nde, 29 Ağustos'ta ise Beyoğlu'nda açılan Talimhane Sahne'de Napoliten Konserlerinde sahne alacak.
Talimhane - 6.8.2020
GÜNDEME
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Talimhane Sahne'nin basın tanıtım programına katılacak.
Talimhane - 3.7.2020
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası açık hava konserlerine başladı
Orkestra, 17 Temmuz'da Beyoğlu Belediyesi Talimhane Sahnesi'nde yine açık havada konser verecek.
Talimhane - 11.3.2020
Avcılar'da çöpte bulunan bebekle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı
Avcılar'da çöpte bulunan bebekle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı Bebeği ayakkabı kutusu içine koyup atmışlar İSTANBUL - Avcılar'da çöpte bulunan bebeğin yeni doğan bir kız olduğu ve çöp konteynerine ayakkabı kutusu ile atıldığı ortaya çıktı. Olay, Merkez Mahallesi Talimhane Sokak üzerinde çöpte bulunan bebekler ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.
Talimhane - 11.3.2020
Bebeği ayakkabı kutusu içine koyup atmışlar
Olay, Merkez Mahallesi Talimhane Sokak üzerinde çöpte bulunan bebekler ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.
Talimhane - 11.3.2020
AVCILAR'DA ÇÖPTE YENİ DOĞMUŞ BEBEK BULUNDU (2)
Avcılar'da çöp konteynırına bırakılan yeni doğmuş bebek bulundu. Atık toplayıcıları tarafından bulunan bebek hastaneye kaldırıldı.  Avcılar, Merkez Mahallesi Talimhane Sokak'ta bulunan çöp konteynerine saat 17.
Talimhane - 11.1.2020
BEYOĞLU'NDA İRANLILARIN BIÇAKLI KAVGASI:  2 YARALI
Beyoğlu Talimhane Lamartin Caddesi'ndeki bir evde tartışan İranlı 4 kişi kavgaya tutuştu.
Talimhane - 9.1.2020
Beyoğlu Belediyesi evsizler için seferber oldu
Beyoğlu Belediyesinin 444 01 60 nolu iletişim merkezine gelen ihbarları değerlendiren ekipler, Taksim Meydanı, Talimhane ve İstiklal Caddesi'ndeki sokakta yaşayan vatandaşları Beyoğlu Zabıta Müdürlüğüne götürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Talimhane Haberleri | Talimhane Haber - Haberler - Talimhane haberleri, son dakika talimhane haber ve gelişmeleri burada. Taksim Meydanı'nda çırılçıplak haldeki kadın, polisleri harekete geçirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:00:41. #1.14#
title