İstanbul'un bitmek bilmeyen taksi çilesi! Taksim'de turistler saatlerce bavullarıyla beklemek zorunda kaldı - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul'un bitmek bilmeyen taksi çilesi! Taksim'de turistler saatlerce bavullarıyla beklemek zorunda kaldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İstanbul'daki çözüme kavuşamayan taksi sorunu kentte yaşayanlar kadar, turistlerin de hayatını kabusa çeviriyor. Her gün yüzbinlerce turistin akınına uğrayan Taksim Meydanı'nda yine aynı çile yaşandı. Taksim'de taksiye binmek isteyen turistler fahiş fiyatlar ve farklı bahanelerle karşılaştı. Bir taksici kendisine gelen 10 farklı müşteriyi kısa mesafe gideceği ve bavulluğu olduğu gerekçeleriyle aracına almadı. Bazı turistler taksiye binebilmek için bavullarıyla saatlerce beklemek zorunda kaldı.

İstanbul Taksim Meydanı'nda taksiye binmek isteyen turistler yine gitmek istedikleri yere gidemedi. Bir taksici, bir saat içerisinde kendisine gelen ondan fazla müşteriyi çeşitli bahanelerle arabasına almayarak, boş araçla meydandan ayrıldı.

Meydandan ayrılmasının ardından hemen ileride arabasının yanında arkadaşlarıyla sohbette olduğu görülen taksici, bir saatin sonunda kendine uygun müşteriyi bulup oradan uzaklaştı.

Kısa mesafe, taksimetre açmamak ve bavullu yolcu almamak bahaneleriyle, Laleli'de bulunan otellerine gitmek için saatlerdir taksi bekleyen turistlerden biri ise, "Laleli'ye gitmek istiyorum. 150 TL para istiyor" dedi.

Kameralar tarafından görüntülendiğini fark eden taksici, mecbur kalarak yolcuları aldı. Yolcuları görüntülendiği için alan taksici, "Alıyordum zaten. Sadece kaç para diye soruyorlardı. Ben zaten alacaktım. Bir şey demiyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, turistler taksiye binebilmek için ellerinde bavullarla saatlerce Taksim Meydanı'nda beklemek zorunda kaldı.

İstanbul'un bitmek bilmeyen taksi çilesi! Taksim'de turistler saatlerce bavullarıyla beklemek zorunda kaldı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title