Suudi Arabistan, hac ibadeti için korona aşısı olma şartı getirdi

Suudi Arabistan, hac ibadeti için korona aşısı olma şartı getirdi

Anadolu Ajansı / Hamdi Yıldız - Haberler | Dünya

Suudi Arabistan, bu yıl hac farizası için korona aşısı yapılmasının temel şart olduğunu duyurdu.

Ukaz gazetesi, Sağlık Bakanı Tevfik er-Rebia'nın bakanlığındaki yetkililere, hacca katılmak isteyenlere Kovid-19 aşısı olmanın zorunlu olduğunu, bunun hacca katılım şartlarından biri olarak ilettiğini aktardı.

ÖZEL KOMİSYON OLUŞTURULACAK

Bakan Rebia, Mekke, Medine ve kutsal mekanlardaki sağlık tesislerinde görev yapacak sağlık çalışanı temini için erkenden hazırlıkların yapılmasını istedi. Ayrıca haberde, Bakanın hacılar için bir Kovid-19 komisyonu oluşturulması talimatı verdiği belirtildi.

GEÇEN SENE KONTENJAN 1000 KİŞİLİKTİ

Dünyanın her yanından hacı olmak için Mekke'ye akın eden kalabalıklar, geçen sene Suudi Arabistan hükümetinin koronavirüs önlemleri kapsamında aldığı karar ile sadece 1000 kişi ile sınırlandırılmıştı. Bu kişilerse ülke içinden seçilmişti.

Suudi Arabistan, hac ibadeti için korona aşısı olma şartı getirdi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Hamdi Yıldız

Haber Yorumları (7)
MUHSİN: Kutsal topraklarda virüs işlemez ALLAH korur siz yeter ki umreye gidin haccınızı tamamlayın şeytanı taşlayın İslam dininin emirlerini yerine getirin
REALİST: bu haberi alkışlayanlar aşdan sonra bir süre geçsin sonra tekrar alkışlasın ne kadar aı meraklısı var
RECEP: korona aşısı zorunlu olması soru işareti!!! Tamam isteyen aşı olsun istemeyen olmasın. Sen aşı olduğunda bu hastalıktan korunuyorsun. herkesin niye aşı olunması isteniyor. Demek ki korona virüsünün ortaya çıkması tesadüf değil. Bir projenin parçası olduğunu düşünüyorum
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title