Sultan Kösen'in Düğün Davetlileri Gelmeye Başladı

Sultan Kösen'in Düğün Davetlileri Gelmeye Başladı

2.51 santim boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Mardinli Sultan Kösen, Movapark'ta yapacağı düğünle Suriyeli gelin Merve Dibo'yla dünya evine girecek.

Sultan Kösen'in Düğün Davetlileri Gelmeye Başladı

2.51 santim boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Mardinli Sultan Kösen, Movapark'ta yapacağı düğünle Suriyeli gelin Merve Dibo'yla dünya evine girecek. Dünyanın ve Türkiye'nin birçok yerinden davetlinin katıldığı düğün bugün Movapark'ta gerçekleşecek.

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve yaklaşık 5 yıldır rekoru kimseye kaptırmayan "dev adam" Kösen, "hayatımın aşkı" dediği Suriye asıllı Merve Dibo ile Movapark'ta düzenlenen düğünle dünya evine girecek.

Dünyanın en uzun adamı ünvanını elinde bulunduran Kösen, Mardin Movapark AVM sponsorluğundaki düğün salonunda dünya evine girmeye hazırlanırken, düğüne çok sayıda davetli katılacak.

Movapark AVM Genel Müdürü Koray Belet, "Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen'i düğün salonumuzda evlendireceğimiz için çok mutluyuz. İki çifte de mutluluklar diliyoruz" dedi. - MARDİN