Haberler

  Beşiktaş, İbrahimovic'i Değil Nouma'yı Seçti"

  2000-2001 sezonu için transfer kovalayan Beşiktaş, forvette 3 tane yıldız ile anlaştı. Nevio Scala, Ibrahimovic, Van Hooijdonk ve Nouma üçlüsü arasından Nouma'yı tercih etti.

  Birçok kulübün hayallerini süsleyen Zlatan Ibrahimovic, bir dönem Beşiktaş'ın kapısından dönmüştü. Bu tarihi olayı dönemin yöneticisi İbrahim Altınsay anlattı. İsveçli'yi 2000-01 döneminde Beşiktaş'ta hocalık yapan Scala'nın istemediği ifade edildi.

  İşte İbrahim Altınsay'ın ağzından o sözler:

  "2000-01 sezonu için oyuncu arama çalışmalarına transfer sezonu açılmadan çok önce başlamıştık. Beşiktaş yönetim kurulunda bulunduğum ilk yıl iki Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacaktık. Teknik direktörümüz Nevio Scala iyi bir santrfor transfer etmek istiyordu. Biz de çalışmalarımızı özellikle bu bölge için yoğunlaştırmıştık."

  "İzlediğimiz futbolcular arasında Pascal Nouma, Zlatan İbrahimovic ve Pierre Van Hoojdonk vardı. Bu üç futbolcu için araştırmalarımızı bitirdikten sonra ilk aşamada kulüpleriyle ön görüşmelerimizi yaptık. Olumlu sonuç aldıktan sonra da futbolcularla görüşmeye başladık. Onlardan da olumlu sonuç aldık ve büyük bir heyecanla çalışmalarımızı hocamıza sunduk."

  "Üç futbolcunun da maliyeti hemen hemen aynıydı. Hocamız o zaman Malmö'de oynayan 18 yaşındaki İbrahimovic'i deneyimsiz buldu, öteki iki adaydan da daha genç olan Nouma'yı seçti. Biz de bu isteğin üzerine Nouma'nın transferini bitirdik."

  (Four Four Two)

  Kaynak: Sporvadisi.com / Spor

  Pascal Nouma Nevio Scala Beşiktaş Spor Haberler

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

  İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

  İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

  '7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

  "7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

  Bakmadan Geçme

  Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
  İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

  İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title