Haberler

Batmanlı Doğan'ın Hedefi Güreşte Dünya Şampiyonluğu

Batman'da okul arkadaşlarına özenerek güreşe başladıktan sonra katıldığı ilk uluslararası turnuvada Avrupa 2'ncisi olan 16 yaşındaki Doğan Kara, "Hedefim, Avrupa ve dünya şampiyonu olarak İstiklal marşını okutmak" dedi.

Batman'da okul arkadaşlarına özenerek güreşe başladıktan sonra katıldığı ilk uluslararası turnuvada Avrupa 2'ncisi olan 16 yaşındaki Doğan Kara, "Hedefim, Avrupa ve dünya şampiyonu olarak İstiklal marşını okutmak" dedi.

AİLESİ ÖNCE KARŞI ÇIKTI

Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımı hazırlık kampına katılan Batman Petrol spor Kulübü'nün milli sporcusu Doğan Kara, 16 Mayıs İlköğretim Okulu'ndaki arkadaşlarının antrenmana gitmesi üzerine heveslenerek güreşe başladı. Babası Mehmet Zeki ve annesi Hanım Kara'nın 10 çocuğunun en küçüğü olan Doğan Kara, ailesinin önceleri bu isteğine karşı çıktığını. güreşi bırakmasını istediğini belirtti.

"DERECELERİM GELİNCE AİLEM ÇOK SEVİNDİ"

Geçen sene Sırbistan'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nnda 42 kiloda 2'nci olan Doğan Kara, çok sevdiği güreşin kendisine göre bir spor dalı olduğunu vurgularken şunları söyledi:

"Ailem ilk başta kulağım ve burnum kırılınca karşı çıktılar. Onlardan izinsiz antramanlara gittim, daha sonra onlar da alıştı. Güreşe başladıktan 5 ay sonra Türkiye 2'ncisi oldum. Batman Petrolspor'da bana destek oldu. Derecelerim gelince ailem de sevindi. Sonra milli takıma seçildim. Milli takımda Avrupa ikincisi, aynı zamanda Balkan şampiyonu oldum. Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Temel Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisiyim. Ben yetiştirdikleri için tüm antrenörlerime teşekkür ediyorum."

"HEDEFİM BAYRAĞIMIZI EN ÜSTTE DALGALANDIRMAK"

Şimdiki hedefinin hem Avrupa hem de dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Doğan Kara, şöyle devam etti:

"Hedefim bayrağımızı en üstte dalgalandırmak ve İstiklal Marşımızı dinletmek. Taha Akgül gibi dünyanın en iyi güreşçisi olmak istiyorum. Batman'dan dünya şampiyonu  güreş çıkmasını istiyorum. Batman'da arkadaşlarımın sporla buluşmalarını istiyorum. Çünkü spor kardeşliktir. Aynı zamanda devletimizin tüm imkanlarını görme şansını yakalıyoruz." - Tokat

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Batman Petrolspor Mehmet Zeki doğan kara Spor Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title