Haberi Paylaş

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri - Yarı Final

Spor Haberleri

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başpehlivanların kura çekimi- Başpehlivanların hazırlanması- Güreş müsabakalarından görüntüler 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri- Yarı finalde rakiplerini yenen Orhan Okulu ile Osman Aynur, başpehlivanlık için güreşecek 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık final güreşi Orhan Okulu ile Osman Aynur arasında yapılacak.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başpehlivanların kura çekimi- Başpehlivanların hazırlanması- Güreş müsabakalarından görüntüler 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri- Yarı finalde rakiplerini yenen Orhan Okulu ile Osman Aynur, başpehlivanlık için güreşecek 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık final güreşi Orhan Okulu ile Osman Aynur arasında yapılacak.Başpehlivanlık yarı finalinde İsmail Balaban, Orhan Okulu'yla, Osman Aynur da Serhat Balcı'yla karşılaştı. İsmail Balaban, favorilerden Recep Kara'yı, Orhan Okulu da geçen yılın başpehlivanı Fatih Atlı'yı yendikten sonra, yarı finalde birbirleriyle eşleşti ve er meydanını dolduran seyirciler bu güreşe odaklandı.İlk dakikalarda pehlivanların birbirini tartmasından sonra mücadele hızlanmaya başladı. İsmail Balaban'ın kontralarını boşa çıkarmak için Orhan Okulu büyük mücadele verdi. Orhan Okulu, paça kazık oyununu boşa çıkaran rakibini daha çok yormak için uğraştı. Psikolojik mücadelenin de öne çıktığı güreşte, Orhan Okulu'nun, ataklarının başarısızla sonuçlanması sonrası daha agresif davrandığı görüldü. İsmail Balaban, ikinci ihtarı almasına rağmen pasif güreşini altın puan bölümüne kadar taşıdı. Puanı alanın kazanacağı bölümde her iki pehlivan da hareketli güreşmeye başladı. İsmail Balaban'ın açığını yakalayan Orhan Okulu, dış kazıkla rakibinin arkasına geçerek müsabakayı kazandı.2006 yılının Kırkpınar Başpehlivanı Osman Aynur'la, Serhat Balcı'nın güreşi ise daha pasif geçti. İki pehlivan da 30 dakikalık yenişmeli bölümden sonuç alamama riskine karşı güreşi puanlama bölümüne kadar götürdü. Burada da puan alamayan iki pehlivan altın puan bölümünde temkinli güreşmeye devam etti. Serhat Balcı'nın üç kez pasif güreştiği için ihtar alması nedeniyle kule hakemleri Osman Aynur'u galip ilan etti.

Kaynak: AA / Spor

İsmail Balaban Serhat Balcı Osman Aynur Kırkpınar Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title